4 способи зупинити травний дискомфорт після надмірного прийому їжі

Їжа

Надмірне споживання їжі може спричинити біль у шлунку. Позбавтеся від болю в животі після наступного великого прийому їжі за допомогою цих швидких рішень.

Більшість з нас колись робили це, навіть маючи найкращі наміри не робити цього.

Іноді святкова їжа настільки смачна, що ми не можемо зупинитися, або десертний стіл занадто спокусливий, щоб його проігнорувати.

Зараз ви відчуваєте себе роздутими, але не впадайте у відчай: Переїдання час від часу не зруйнує ваше здоров’я, хоча і може завдати шкоди травній системі.

Переїдання і ваше травлення

Середній шлунок зазвичай вміщує близько однієї або двох чашок їжі. Коли ми переїдаємо, ми можемо споживати вдвічі більше або навіть більше. Щоб звільнити місце для цієї додаткової їжі, шлунок розтягується, як повітряна куля. Якщо Ви часто переїдаєте, Ваш шлунок легко розширюється (що не дуже добре, якщо тільки Ви не змагаєтесь в їжі). Більшість людей відчувають дискомфорт, оскільки шлунок розтягується понад його нормальну місткість.

Залежно від того, що ви з’їли, це відчуття може залишитися надовго. Їжа з високим вмістом жирів і клітковини перетравлюється довше. Тому, якщо ви переїли смаженої їжі, очікуйте, що біль у шлунку затягнеться.

Оскільки ця їжа затримується у вашому шлунку, вона може почати тиснути на діафрагму, викликаючи у вас поверхневе дихання. Це також може призвести до потрапляння травних рідин назад у стравохід. Коли це відбувається, ви можете відчувати печію, яка не має нічого спільного з вашим серцем, або кислий, кислий присмак у роті.

Ось чотири рекомендації, які допоможуть уникнути цих симптомів.

Не поспішай. Коли ви їсте і ваш шлунок розтягується, гормони сигналізують мозку про те, що ви ситі. Якщо ви їсте занадто швидко, ви переїсте до того часу, як ваш організм отримає сигнал про насичення. Крім того, намагайтеся прислухатися до свого тіла, коли у вас з’являється відчуття ситості.

Рухайтеся. Якщо ви переїли, пройдіться легкою прогулянкою, щоб стимулювати процеси в організмі, які проштовхують їжу вниз по шлунково-кишковому тракту. Однак не бігайте і не перенапружуйтеся. Якщо ви працюєте занадто багато, кров буде приливати до ніг, а не до шлунку, і травлення сповільниться.

Не дрімати. Як би не здавалося, що швидкий сон після великої трапези – це гарна ідея, але це не так. Якщо ви ляжете з переповненим шлунком, їжа буде легше просуватися вгору по травному тракту, а не вниз. Лежачи, ви можете погіршити печію, викликану переїданням.

Уникайте бульбашок. Вам коли-небудь пропонували випити склянку содової, щоб заспокоїти шлунок? Просто скажіть “ні”. Газовані напої посилюють відчуття здуття живота, а також додають більше газу, який ваш організм повинен виводити.

Кірова Єва

Кірова Єва