5 способів допомогти собі впоратися з депресією

Жінка з чудовим здивованим поглядом.

Якщо Ви переживаєте депресію, найкраще звернутися за допомогою до терапевта. Щоб отримати максимальну користь від терапії, Ви також можете допомогти собі самі.

Ось 5 речей, які ви можете зробити, щоб відчути себе краще. Вони можуть здатися простими, але вони можуть дуже допомогти.

Робіть фізичні вправи. Щодня здійснюйте 15-30-хвилинну швидку прогулянку. Або ви можете танцювати, займатися спортом, розтяжкою або йогою. Люди, які перебувають у депресії, можуть не відчувати особливого бажання бути активними. Спробуйте все одно змусити себе робити це. Якщо Вам потрібен поштовх, попросіть друга потренуватися разом з Вами. Початок будь-якої активності допомагає підняти настрій. Не зупиняйтеся на досягнутому.

Їжте здорову їжу та пийте багато води. Деякі люди з депресією не відчувають особливого бажання їсти. Деякі можуть переїдати. Але те, що ви їсте, може вплинути на ваш настрій та енергію. Тому при депресії потрібно обов’язково правильно харчуватися. Для більшості людей це означає велику кількість фруктів, овочів і цільного зерна. Обмежте прості вуглеводи і продукти з додаванням цукру, такі як “нездорова” їжа або десерти. Не ходіть занадто довго без їжі. Навіть якщо ви не відчуваєте голоду, з’їжте щось легке і корисне. І не забувайте пити багато води. Уникайте солодких та кофеїновмісних напоїв, коли це можливо.

Виражайте себе. При депресії може здатися, що Ваші творчі здібності та почуття веселощів заблоковані. Але це може допомогти зробити те, що змусить ваші творчі соки текти. Пишіть, малюйте або каракулі. Шийте, готуйте або випікайте. Писати, танцювати або складати музику. Поспілкуйтеся з другом або пограйте з домашнім улюбленцем. Знайдіть, над чим посміятися. Подивіться смішний фільм.

Робіть те, що приносить вам задоволення. Хоча б трохи. Це допомагає подолати депресію.

Не зациклюйтеся на проблемах. Може бути приємно обговорити проблему з турботливим другом. Але депресія може призвести до того, що люди починають скаржитися, звинувачувати та занадто часто повторювати проблеми. Це може змусити вас зосередитися на тому, що не так.

Це нормально – ділитися своїми думками та почуттями з небайдужими людьми. Але не дозволяйте проблемам бути всім, про що ви говорите. Говоріть і про хороші речі. Спробуйте перетворити свої негативні думки на більш позитивні. Це може допомогти вашому настрою стати більш позитивним.

Помічайте хороші речі. Депресія впливає на погляд людини на речі. Речі можуть здаватися похмурими, негативними та безнадійними. Щоб змінити свій погляд, поставте собі за мету помічати 3 хороші речі в кожному дні. Чим більше ви помічаєте хорошого, тим більше хорошого ви будете помічати.

Перш за все, якщо ви переживаєте депресію, покажіть собі трохи співчуття і доброти. Коли ви переживаєте важкі часи, важливо знати, що ви не самотні. Будьте терплячі до себе. Депресія потребує часу, щоб вилікуватися.

Кірова Єва

Кірова Єва