Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

8 звичок для профілактики акне

Січ 3, 2023
Дівчина стоїть перед дзеркалом

Якщо на Вашій шкірі регулярно з’являються прищі – навіть якщо це один прищ за раз – це варто дослідити. Висипання зазвичай мають простежуване джерело, але саме ці систематичні висипання найлегше діагностувати. Вони часто можуть бути пов’язані зі звичкою (або її відсутністю), і просте виправлення часто може придушити ці вулкани в носі в зародку.

Часто це можна зробити і без допомоги дерматолога. Зрозумійте мене правильно – ви повинні обов’язково звернутися до дерматолога при хронічних або важких випадках акне, тому що їх часто можна лікувати тільки за допомогою рецептів і високотехнологічного обладнання. (Я навіть рекомендую рецепт на ретинол, якщо ваша шкіра страждає від помірних висипань, а не тільки від сильних. Це тому, що, окрім боротьби з акне, ретинол має величезні переваги для загальної краси). Але якщо найгірший з ваших випадків – це поява прищів кожні кілька місяців або один раз на кілька тижнів, то, ймовірно, це так само просто, як ревізія ваших щоденних рішень, і робота в зворотному напрямку, щоб виправити це. Ось вісім речей, про які варто подумати.

  1. Збалансуйте свій режим догляду

Незалежно від того, чи обираєте ви мінімальний режим (очищення, відлущування, зволоження), чи любите додавати складності (сироватки, тоніки, маски), потрібно переконатися, що все гармонійно поєднується. Якщо у вас жирна або схильна до акне шкіра, то вам слід шукати продукти, які не погіршать ситуацію (переконайтеся, що будь-які олії не є комедогенними, наприклад, арганова – відмінне місце для початку). Використовуйте м’які очищаючі засоби і завжди після інтенсивних процедур (таких як пілінг, маска, що очищає пори, або навіть гоління бритвою) наносьте живильний, відновлюючий зволожуючий крем. Це найзагальніша, універсальна порада в цьому списку, але вона також знаходиться на першому місці не просто так: ваш режим догляду за шкірою повинен бути цілеспрямованим і продуманим до кінця – навіть якщо він складається всього з трьох кроків.

  1. Вдосконалити свій догляд до і після тренування

Не варто чекати годинами, щоб вмитися після інтенсивного тренування. Якщо ви не любите приймати душ у спортзалі – чесно кажучи, ми це розуміємо – візьміть серветку для обличчя, щоб негайно очистити шкіру, а на завершення нанесіть зволожуючий крем.

  1. Щотижня періть наволочки та рушники

Навіть якщо Ви лягаєте спати зі свіжоочищеною шкірою, наступні 8 годин Ви проведете з волоссям та обличчям, притиснутим до подушки. Додайте до цього пітливість, слинотечу, накопичення нічного зволожуючого крему … ці наволочки через тиждень стануть такими ж чистими, як кухонна губка. Ви зрозуміли: Вам потрібно часто прати наволочки, з тієї ж причини, з якої Вам потрібно прати нижню білизну, спортивний одяг, шкарпетки і рушники. Так, рушники. Чи є якась причина, чому ви не можете запастися кількома додатковими комплектами як наволочок, так і рушників, і тримати їх у постійній, свіжій ротації? Ні, немає.

  1. Зволожуйте простір для сну

Коли повітря сухе, воно витягує вологу з усіх можливих джерел, включаючи вашу шкіру. Це означає, що навіть у найбільш жирних людей в розпал зими і влітку, коли кондиціонери працюють на повну потужність, можуть з’явитися плями на сухій шкірі. Причина, по якій вам потрібно бути особливо пильними щодо середовища, в якому ви спите, полягає в тому, що ви, по суті, лежите нерухомо в цьому середовищі годинами, і ваша шкіра відображає якість повітря в цій кімнаті. Тому взимку не вимикайте зволожувач повітря, а влітку слідкуйте за рівнем кондиціонера. Якщо ви просто зобов’язані його вмикати, то переконайтеся, що ваш нічний режим влітку такий же надійний, як і взимку. Зволожуючий крем перед сном може створити щит на вашій шкірі і запобігти втраті вологи. Ваш колір обличчя буде вам вдячний.

  1. Припиніть торкатися свого обличчя

Ваші пальці брудні від телефону, клавіатури, волосся, вимикачів, ручок кранів, дверних ручок тощо. Навіть якщо ви ретельно ставитеся до дезінфекції та постійного миття рук, немає жодних підстав вважати, що ваші руки коли-небудь будуть достатньо чистими, щоб прикрашати ваше обличчя. Вони так і просяться назовні.

  1. Уважно подивіться на свій раціон

Ваша генетика відіграє велику роль у тому, як ваш організм переробляє їжу і як це впливає на ваш колір обличчя. Однак, все ж є кілька універсальних правил, які принесуть користь шкірі кожного. По-перше, скоротіть споживання оброблених продуктів. Вони закупорюють пори, і це не дуже добре для вас в цілому. Алкоголь може висушити шкіру і призвести до висипань, тому намагайтеся обмежити випивку, особливо за день до будь-яких великих подій або фотосесій. Якщо ви часто висипали, а потім ласували піцою, начос або молоком, то варто звести до мінімуму споживання молочних продуктів і просто поспостерігати, як реагує ваша шкіра. Найголовніше, однак, ви повинні залишатися зволоженими. Мені байдуже, якщо це дратує, коли доводиться ходити в туалет 17 разів на день. Пийте воду. Пийте багато води. Зробіть це своєю звичкою.

  1. Висипайтеся

Дивовижно, наскільки корисний сон для вас, в тому числі для вашої шкіри, оскільки організм омолоджується протягом ночі. Кожна функція вашого організму отримує користь від повних 7-8 годин відпочинку. (Ще один аргумент на користь хорошого нічного крему.) А оскільки повноцінний відпочинок дозволяє утримувати рівень кортизолу на низькому рівні, це означає менший стрес у вашому організмі, що призводить до меншої кількості висипань, а також до того, що всі ваші системи працюють на повну силу.

  1. Менше стресуйте

Стрес у всіх його формах може спричинити підвищення рівня кортизолу, що, в свою чергу, змушує сальні залози працювати в гіперприскореному режимі. Якби це було так само просто, як вирішити менше піддаватися стресу. Але зробіть все можливе, щоб пом’якшити вплив стресу на ваш організм. Ми не обов’язково говоримо про те, що потрібно звільнитися з роботи, але, безумовно, знайдіть час для тривалої прогулянки і повноцінного нічного відпочинку.