Світлодіодні лампи: про що говорять написи на упаковці

Світлодіодні лампи: про що говорять написи на упаковці

Здавалося б, навіщо звичайному споживачеві вміти розшифровувати технічні характеристики, зазначені на пакуванні світлодіодної лампи, адже можна про все запитати у продавця. Але не завжди вони налаштовані розтлумачувати все в подробицях, а їхні запитання часто ставлять недосвідченого покупця в глухий кут. Особливо коли мова заходить про колір світіння.

Ось як, наприклад, ви відповісте на найпоширеніше в таких випадках запитання: “Вам потрібне тепле, природне або холодне світло?”? Як показує практика, більшість покупців упевнено обирають природне. Здавалося б, це цілком логічно. Але, вкрутивши таку лампочку в торшер, вони з прикрістю виявляють, що хотіли зовсім не цього. Освітлення виходить якимось білим і млявим, а очікували, що воно буде затишним, як від звичайної лампи розжарювання. Розібратися з цим питанням заздалегідь, і таким чином уникнути помилок зовсім не важко.

Що таке кельвіни, і скільки їх нам потрібно?

У кельвінах вимірюється колірна температура, і саме їхня кількість вказується на упаковці. Більшості з нас ні сам термін, ні позначений показник не говорить рівно ні про що. Ми градусник до торшера прикладати не збираємося, тим паче що світлодіодні лампи не нагріваються не нагріваються. Виявляється, що температура світіння визначає, який саме відтінок білого світла ми отримаємо: холодний, природний або теплий. Позначається це так:

  • до 3500 К – тепле біле світло;
  • 3500-5000 К – природне або нейтральне;
  • понад 5000 К – холодне.

Природне світло здається найкращим, проте порівняйте його з рівнем температури кольору звичної лампи розжарювання:

  • 100 Вт – 2800 К;
  • 60 Вт – 2680 К;
  • 40 Вт – 2200 К.

Тобто ми завжди для освітлення будинку обирали теплий жовтуватий відтінок. При цьому не варто кидатися в крайнощі і вибирати мінімальну колірну температуру. Густий жовтий колір, на думку психологів, діє на психіку гнітюче. Оптимальним для житлових приміщень вважається показник 2700 К.

Світлодіодні лампи для нежитлових приміщень

Тут колірну температуру підбирають залежно від цільового використання приміщення. Різке біле світло 5000-6000 К забезпечує відмінну видимість і передачу кольору, доречне в ювелірних магазинах, музеях і картинних галереях. Лампи в 4000 К сприяють гарному колірному сприйняттю предметів, тому їх використовують у супермаркетах. Температура 3000-3500 К створює активну робочу атмосферу в офісах, цей чистий нейтральний колір не розслабляє, але й не створює надмірного напруження протягом дня. Володіючи цією інформацією, ви вже не помилитеся у виборі світлодіодної лампи, яка максимально підходить для конкретної обстановки.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *