Італійська берегова охорона рятує тисячі мігрантів у морі

Італійська берегова охорона рятує тисячі мігрантів у морі

Берегова охорона Італії повідомила, що в понеділок намагається врятувати ще 1200 мігрантів на борту дв

Порятунок близько 800 мігрантів на борту перевантаженого рибальського човна триває, повідомила берегова охорона.

Човен знаходився в італійських водах більш ніж за 120 миль (190 кілометрів) на південний схід від Сіракуз, Сицилія.

Операція за участю трьох патрульних катерів і торговельного судна, які координуються катером берегової охорони “Nave Peluso”, була описана як “складна” через переповненість.

Друге риболовецьке судно з 400 мігрантами, яке також перебувало в італійських водах, було перехоплене кораблем берегової охорони “Diciotti” в 170 милях на південний схід від Капо Пассеро, на самому південному краю Сицилії.

За словами берегової охорони, у рятуванні допомагали два торгові судна.

Гаряча лінія Alarm Phone, якою користуються мігранти, які потрапили в біду, повідомила в Twitter у понеділок, що люди на борту «в паніці».

У неділю Alarm Phone написав у Твіттері, що, за словами жінки на борту, на човні, який вирушив з Лівії, не було капітана, і кілька людей на борту потребували медичної допомоги, включаючи дитину, вагітну жінку та людину з обмеженими можливостями.

Троє людей, які потрапили в біду, вистрибнули за борт, і один з них втратив свідомість, йдеться в повідомленні.

Берегова охорона повідомила, що, окрім операцій, що тривають, близько 2000 людей вдалося врятувати з п’ятниці в результаті “великої кількості порятунків”.

Тисячі мігрантів висадилися на берегах Італії, особливо на острові Лампедуза, останніми днями після того, як здійснили небезпечну подорож на борту неміцних суден із Північної Африки.

У неділю німецька гуманітарна група ResQship повідомила, що щонайменше двоє мігрантів загинули і близько 20 інших вважаються зниклими безвісти після того, як їх судно затонуло в ніч із суботи на неділю після виходу з Тунісу.

ResQship повідомив AFP, що його благодійний човен врятував 22 людини від корабельної аварії та доставив їх на Лампедузу завдяки «хорошій співпраці» з італійською береговою охороною.

За даними міністерства внутрішніх справ, понад 14 000 мігрантів прибули до Італії з початку року – це значно більше, ніж 5300, які прибули за той самий період у 2022 році, і 4300 протягом 2021 року.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.