В Ізраїлі заборонять показ матчів АПЛ?

В Ізраїлі заборонять показ матчів АПЛ?

В Ізраїлі дуже багато фанатів Англійської Прем’єр-ліги, у країні це був найпопулярніший для перегляду чемпіонат, але політична ситуація схоже змінить цю статистику назавжди.

«Ця тенденція почалася ще в 1970-х, коли по телевізору раз на тиждень коротко показували вирізки з англійського футболу. На той момент місцеві ігри не транслювали – тільки у суботу демонстрували голи, але не більше. Тож англійський чемпіонат з’явився в Ізраїлі ледь не раніше за місцевий, тому, зрозуміло, він посідає особливе місце в серцях єврейських уболівальників», – прокоментував ситуацію кореспондент СЕ в Ізраїлі Елі Швідлер.

На сьогодні найпопулярнішим британським клубом серед ізраїльтян вважається Ліверпуль. Свого часу до «червоних» перейшов зірковий ізраїльтянин Аві Коен.

Форвард не закріпився в основі, забив за команду лише один гол, проте став чемпіонським у складі «мерсисайдців». Цього маленького приводу було достатньо, щоб Ліверпуль в Ізраїлі полюбили дуже багато людей. А у кінці нульових до клубу приєднався ще один відомий ізраїльський футболіст – Йосі Бенаюн.

Крім команди з Енфілд Роуд, у країні також симпатизують Манчестер Юнайтед і Арсеналу. Свого часу, купівля Челсі Абрамовичем серйозно збільшила кількість ізраїльських уболівальників «синіх», також вони поважають і традиційно єврейський Тоттенгем. Однак тепер вся ця любов схоже буде перекреслена.

Чим провинився англійський футбол?

Сьогодні в ізраїльтян одразу кілька серйозних претензій до АПЛ. Місцевих розлютила відсутність загальної та одностайної підтримки та реакції на події в Ізраїлі.

Наприклад, через кілька днів після нападу ХАМАС, збірна Англії грала з Австралією, і стадіон мав бути підсвічений у кольори прапора Ізраїлю. Однак один з англійських чиновників продавив скасування цього рішення. Варто зазначити, що в АПЛ часто влаштовують акції пам’яті, скорботи, але в цьому випадку не було нічого подібного.

Ще більше претензій до конкретних команд, так, наприклад, Ліверпуль із найулюбленішого перетворився на найненависніший клуб. Річ у тім, що на півдні Ізраїлю загинули чотири вболівальники Ліверпуля. На минулому дербі з Евертоном фанати хотіли вивісити банер з їхніми фотографіями, але клуб не дозволив цього зробити. Люди в Ізраїлі через це були дуже розлючені, враховуючи, що могила одного із загиблих повністю обвішана шарфами та атрибутикою «мерсисайдців».

Тепер від Ліверпуля відписуються в соцмережах, розганяють образливі хештеги тановини. Але дісталося не тільки «червоним».

На стадіоні Челсі прибрали банер із зіркою Давида, що висів на арені з 2015 року,що теж викликало численну критику і було розцінено, як пропалестинський жест. А Тоттенгем, який вважають «єврейським» клубом, критикують за пасивність запасивність.

Річ у тім, що у «шпор» власник єврей, а сам клуб із найбільш єврейського району Лондона. Однак жодних дій вони не вживають. Багатьох ізраїльтян це злить, особливо тих, хто вважав себе вболівальникам цієї команди.

«Усі негативно налаштовані. А приблизно 5-10% уболівальників і зовсім вимагають заборонити трансляції матчів АПЛ. Зрозуміло, що це не буде зроблено, але факт примітний. Однак що точно чекає на клуби АПЛ – це втрата фан-бази. Якщо раніше багато євреїв вирушали на виїзди за улюбленими клубами з островів, то тепер кількість таких фанатів точно зменшиться», – каже журналіст Швидлер.

Для прикладу приведемо той самий похорон уболівальника Ліверпуля. Проводжати Рої Мундера прийшло багато шанувальників «червоних», одягнених у клубні футболки. Але майже всі заявили, що зробили це востаннє, назвавши одяг Ліверпуля формою зрадників.

Кірова Єва

Кірова Єва