Як дізнатися, чи є у мене позики?

Як Дізнатися чи є в мене позики?

Сучасне життя часто вимагає фінансової підтримки у вигляді позик. Однак важливо мати контроль над своїми зобов’язаннями та знати, чи є у нас активні позики, щоб уникнути неприємних ситуацій і заборгованостей. У цій статті ми розглянемо кілька простих способів дізнатися, чи є у вас позики, і які кроки підприйняти для контролю своїх фінансів.

Перевірка кредитної історії

Запит кредитного звіту

Перший крок, який варто підприйняти, – це запитати свій кредитний звіт. Кредитний звіт містить інформацію про ваші кредитні зобов’язання, включаючи позики та кредитні картки.

Ви можете запитати свій кредитний звіт через системи «Дія» та «Приват24». Обидві платформи пропонують зручні способи отримання інформації про вашу кредитну історію. Ось як це можна зробити:

1. “Дія”

 • Увійдіть у мобільний додаток “Дія” на вашому смартфоні.
 • У верхній частині екрану знайдіть розділ “Фінанси” або “Банки”.
 • Усередині цього розділу ви побачите опцію “Кредитна історія” або “Кредити”.
 • Натисніть на цю опцію, щоб запитати ваш кредитний звіт.
 • Дотримуйтесь інструкцій, наданих у додатку, щоб завершити запит.

2. “Приват24

 • Запустіть додаток Приват24” на вашому мобільному пристрої.
 • Унизу екрану знайдіть розділ “Кредити” або “Фінанси”.
 • Усередині цього розділу знайдіть опцію “Кредитна історія” або “Кредитний звіт”.
 • Натисніть на цю опцію, щоб запитати вашу кредитну історію.
 • Дотримуйтесь вказаних у додатку інструкцій, щоб отримати звіт.

Зверніть увагу, що для отримання кредитного звіту можуть знадобитися додаткові дані, такі як ідентифікаційний номер та пароль від банківського рахунку. Переконайтеся, що ви вводите свої дані на офіційних і безпечних платформах, щоб захистити свою конфіденційність та безпеку.

Запит кредитного звіту через “Дія” та “Приват24” є зручним і швидким способом отримати інформацію про свою кредитну історію.

Аналіз кредитного звіту

Отримавши свій кредитний звіт, уважно проаналізуйте його. Зверніть увагу на розділи, пов’язані з активними позиками, сумами заборгованості та платежами. Якщо ви виявите активні позики, переконайтеся, що інформація про них є точною і відповідає вашим реальним зобов’язанням.

Звернення до банку або кредитора

 • Зв’язок з банком

Якщо у вас є підозри або ви впевнені, що у вас є активні позики, зверніться до банку, в якому ви брали позики, або до іншого кредитора. Поясніть свою ситуацію і запитайте інформацію про стан ваших зобов’язань. Банк або кредитор зможуть надати вам детальну інформацію про ваши позики, суми заборгованості та графік платежів.

 • Перевірка онлайн-акаунту

Якщо ви користуєтесь онлайн-банкінгом або маєте особистий кабінет такий як ми описували вище в приват24 то перевірте свій акаунт. Часто в онлайн-акаунті доступна інформація про ваші поточні зобов’язання, і ви зможете легко дізнатися, чи є у вас активні позики.

Що робити, якщо є позика, яку Ви не брали

Якщо ви виявили позику, яка була взята не вами, слід негайно вжити наступні кроки:

 1. Повідомте банк або кредитора: Зв’яжіться з банком або кредитором, у якому була отримана позика, і поясніть ситуацію. Повідомте їх, що позика була взята без вашої згоди або участі. Надайте їм усю доступну інформацію про випадок, включаючи можливі підозрілі дії або шахрайство.
 2. Запишіть всі деталі: Важливо документувати всі звернення, які ви здійснюєте. Запишіть дату, час і імена співробітників, з якими ви спілкуєтесь. Також збережіть всі листи, електронні листи або іншу переписку, пов’язану з цим випадком.
 3. Подайте заяву в поліцію: Зверніться в поліцію і подайте заяву про шахрайство. Надайте їм усі зібрані докази і поясніть ситуацію. Поліція буде проводити розслідування та вживати відповідні заходи.
 4. Заморозьте свої фінанси: Зв’яжіться зі своїм банком або кредитними установами та запросіть блокування або заморожування своїх рахунків та фінансових операцій. Це допоможе запобігти подальшим незаконним транзакціям та захистити ваші фінанси.
 5. Моніторте свою кредитну історію: Регулярно перевіряйте свою кредитну історію, щоб переконатися, що немає інших незаконних дій або відкриття нових рахунків без вашої згоди. Якщо ви помітите підозрілу активність, негайно повідомте про це відповідну кредитну бюро.
 6. Отримайте правову консультацію: Рекомендується звернутися до юриста або спеціаліста з прав споживачів, щоб отримати правову консультацію і допомогу в даній ситуації. Вони зможуть оцінити вашу ситуацію та надати рекомендації щодо подальших дій.

Важливо діяти швидко і рішуче, коли ви виявляєте позику, яка була взята без вашого відома. Прийняття відповідних заходів допоможе захистити ваші фінанси та відновити вашу кредитну історію.

Консультація з фінансовим спеціалістом

Якщо у вас виникли складнощі в визначенні наявності позик або ви бажаєте детальніше розібратися в своїх фінансах, зверніться до фінансового консультанта. Досвідчений спеціаліст допоможе вам проаналізувати вашу фінансову ситуацію, дізнатися про можливі заборгованості та розробити план щодо їх управління.

Висновок

Володіння інформацією про наявність позик є важливим аспектом фінансового благополуччя, адже вам буде важко взяти кредит з поганою кредитною історією якщо виникне така життєва необхідність. Запит кредитного звіту, зв’язок з банком або кредитором, а також консультація з фінансовим консультантом є ефективними способами контролю своїх зобов’язань. Необхідно пам’ятати, що мати повне уявлення про свої фінанси є основою для прийняття правильних фінансових рішень.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.