Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Як довести, що ти мати-одиначка

Лип 30, 2023
Як Довести Що Ти Мати Одиначка

Материнство – це одна з найважливіших та найвідповідальніших ролей в житті жінки. Але іноді в житті стаються обставини, коли жінка стає матір’ю в одиночку – без підтримки чоловіка або партнера. Така жінка, яка самотужки виховує своє дитя, називається мати-одиначкою. Але як довести цей статус та які виклики виникають у житті таких жінок? Давайте розглянемо цю тему детальніше.

Хто така мати-одиначка?

Мати-одиначка – це жінка, яка виховує своє дитя без підтримки або участі батька або партнера. Існують різні причини, які можуть призвести до такої ситуації. Деякі жінки обирають материнство без шлюбу або партнерства, інші можуть опинитися у цій ситуації через розлучення або втрату партнера. Незалежно від причин, мати-одиначка стикається з унікальними викликами та відповідальністю.

Як довести в Україні

Для того, щоб довести свій статус матері-одиначки в Україні, вам необхідно документально підтвердити свій стан. Відповідно до українського законодавства, матері-одиначці – це жінки, які виховують дітей без батьківської допомоги або які втратили підтримку від чоловіка (батька дітей) через його смерть, визнання безвісно відсутнім або інші причини. Ось кілька кроків, які допоможуть вам довести свій статус матері-одиначки:

 1. Отримайте копії офіційних документів: Зберіть усі офіційні документи, які підтверджують ваш статус матері, такі як свідоцтво про народження дітей, ваш свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про смерть чоловіка (якщо така ситуація має місце).
 2. Отримайте довідку про сімейний стан: Зверніться до місцевого органу реєстрації актів цивільного стану і отримайте довідку про свій сімейний стан, в якій буде зазначено, що ви є матір’ю дітей без батька чи одиначкою.
 3. Підтвердьте факт виховання дітей без батька: Підготуйте документи, які засвідчують, що ви однією рукою забезпечуєте виховання та підтримку дітей без чоловіка. Це можуть бути квитанції про сплату аліментів, довідки з роботи про ваш доход, підтвердження про те, що ви є єдиною опікункою дітей і т.д.
 4. Зверніться до органів соціального захисту: Зверніться до місцевого органу соціального захисту населення та представте всі необхідні документи, щоб отримати офіційне підтвердження вашого статусу матері-одиначки. Орган соціального захисту може надати додаткові пільги та допомогу для вас і ваших дітей.
 5. Зверніться до правозахисних організацій: Якщо ви зіткнулися з труднощами або недоброзичливим ставленням у процесі доведення свого статусу, зверніться до правозахисних організацій, які можуть надати правову підтримку та консультації.

Список документів

Для того, щоб довести свій статус матері-одиначки в Україні, вам можуть знадобитися наступні документи:

 1. Свідоцтво про народження дітей: Оригінали або копії свідоцтв про народження всіх ваших дітей.
 2. Свідоцтво про шлюб (якщо є): Якщо ви коли-небудь були у шлюбі і розлучилися або ваш чоловік помер, вам можуть знадобитися відповідні документи, що підтверджують цей факт.
 3. Свідоцтво про смерть чоловіка (якщо є): Якщо ваш чоловік помер, вам потрібне свідоцтво про його смерть, щоб підтвердити ваш статус одиначки.
 4. Довідка про сімейний стан: Офіційна довідка з органу реєстрації актів цивільного стану, яка підтверджує ваш статус матері-одиначки.
 5. Копії документів, що засвідчують ваш доход: Наприклад, квитанції про сплату аліментів, довідки з роботи про вашу заробітну плату або інші документи, які свідчать про ваш матеріальний стан.
 6. Довідка про місце проживання: Офіційний документ, який підтверджує ваше місце проживання.
 7. Паспорт громадянина України: Оригінал або копія основного документа, що посвідчує вашу особу.
 8. Інші документи: Якщо є інші документи, які можуть допомогти підтвердити ваш статус матері-одиначки або ваші фінансові зусилля для виховання дітей, вони також можуть бути корисними.

Важливо зазначити, що процедура може тривати певний час, але дотримуючись вказаних кроків і маючи всі необхідні документи, ви зможете довести свій статус матері-одиначки і отримати підтримку, яка вам належить.

Список нормативно правових актів які необхідно враховувати

Для доведення свого статусу матері-одиначки в Україні, необхідно враховувати наступні нормативі акти:

 1. Сімейний кодекс України: Закон, який регулює сімейні відносини в Україні, включаючи права та обов’язки матерів-одиначок.
 2. ЗУ “Про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”: Регулює питання соціального захисту дітей, які виховуються без батьківської допомоги.
 3. ЗУ “Про охорону дитинства”: Нормативний акт, що визначає права та інтереси дітей, включаючи дітей матерів-одиначок.
 4. ЗУ “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”: Регулює питання надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, до яких можуть відноситися матері-одиначки.
 5. ЗУ “Про звернення громадян”: Регулює порядок звернень громадян до органів влади та установ.
 6. Наказ Міністерства соціальної політики України “Про затвердження Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям”: Визначає процедуру призначення та отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, включаючи матері-одиначки.
 7. Інші нормативно-правові акти, які стосуються соціального захисту, прав жінок та прав дітей, можуть також бути важливими для підтвердження статусу матері-одиначки.

Пам’ятайте, що це не є повний перелік законів, і для успішного документування вашої ситуації, рекомендується звернутися до місцевих органів соціального захисту населення або правозахисних організацій для отримання детальної інформації про необхідні нормативно-правові акти та процедури.

Цікава стаття для Вас – 6 секретів як бути молодою мамою

Вадим Зубчинський

Висновок

Бути мати-одиначкою – це велика відповідальність та виклик, який потребує сили духу, самостійності та емоційної стійкості. Такі жінки стикаються з численними перешкодами, але їхній внутрішній дух та любов до дитини допомагають їм подолати будь-які труднощі. Материнство в одиночному виконанні може приносити радість, задоволення та глибокий зв’язок з дитиною.