Як козяче молоко впливає на наше здоров’я

Молоко

Корисні властивості

Козяче молоко засвоюється організмом людини майже на сто відсотків, оскільки містить жирові молекули невеликого розміру. Також воно містить менше лактози, ніж коров’яче молоко.

Його рекомендують вживати в разі шлунково-кишкових захворювань, погіршення зору, анемії, діатезу, туберкульозу, рахіту, для підтримання здоров’я нервової системи, головного мозку, нирок, печінки, щитовидної залози, а також для сповільнення старіння шкіри, поліпшення кольору обличчя, зміцнення кісток, нігтів, зубів, волосся, підвищення працездатності та поліпшення пам’яті.

Науково доведено, що молоко кози здатне виводити з організму солі важких металів. Також його рекомендують вживати для лікування застудних захворювань і в боротьбі з безсонням.

Обмеження щодо вживання

Оскільки козяче молоко підвищує рівень гемоглобіну, його варто обережно пити людям із густою кров’ю.

При захворюваннях підшлункової залози також рекомендується обмежити вживання козячого молока, оскільки через його жирність можуть виникнути загострення і болі.

У рідкісних випадках у людей спостерігається індивідуальна непереносимість козячого молока, тому його вживання слід починати з малих доз, щоб виявити це вчасно.

Обережно потрібно ставитися до молока, яке купують у неперевірених продавців. Козяче молоко може бути заражене небезпечною для людини інфекцією бруцельоз. Молоко, в якому ви не впевнені, обов’язково потрібно кип’ятити.

Козяче молоко містить вітаміни (А, В1, В2, В3, В6, В9, В12, C, D, E, H, PP), залізо, магній, йод, кобальт, кальцій, мідь, молібден, фосфор, калій, натрій, фтор, марганець, а також біологічно активні речовини (альбумін, біотин, лецитин, глобулін).

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.