Корисні властивості
Чай із шипшини містить велику кількість вітаміну С, завдяки якому допомагає протистояти інфекційним захворюванням, зміцнює імунітет, омолоджує шкіру, допомагає впоратися з головним болем, нежиттю і підвищеною температурою під час застуди, запобігає розвитку інфаркту міокарда, атеросклерозу та інших захворювань серцево-судинної системи.
Шипшиновий чай допомагає полегшити стан у разі артриту й ревматизму, він знижує рівень “шкідливого” холестерину в крові, допомагає боротися з авітамінозом, поліпшує зір.
Обмеження щодо вживання
Шипшиновий чай не варто вживати людям за індивідуальної непереносимості, схильності до тромбозу і тромбофлебіту, за гострої форми гастриту, виразкової хвороби.
Як заварювати
Для збереження всіх корисних властивостей шипшини рекомендується не піддавати її плоди тривалому кип’ятінню. Перед приготуванням плоди шипшини необхідно подрібнити. Заварювати чай можна в чайнику, який попередньо необхідно обдати окропом. Дві столові ложки подрібнених плодів беруть на 1 склянку води. Чайник закривають кришкою і залишають настоюватися протягом щонайменше 10 хвилин.
Другий спосіб приготування чаю передбачає використання термоса. Плоди шипшини кладуть у термос, заливають гарячою водою і настоюють не менше трьох годин.
У шипшиновий чай можна додати цукор, мед або ж інші чаї.
Поживний склад шипшини
Шипшиновий чай містить лимонну і яблучну кислоти, цукри, дубильні речовини, пектин, ефірні олії, вітаміни А, С, Е, К, групи В, мінеральні елементи (магній, залізо, калій, кальцій, фосфор).