Як позбутися бліх у кішок

Як позбутися бліх у кішок

Блохи – справжня проблема для власників тварин. Навіть кішки, які не виходять на вулицю, можуть зіткнутися з цими паразитами, змушуючи власників шукати способи рятування від них.

Як же можна вивести бліх у кота чи кішки в домашніх умовах? Адже навіть одна комаха в шерсті вихованця викликає свербіж, часті почухування, що призводить до появи ран і розчесів. Більш того, укуси бліх можуть викликати різні захворювання у тварин, лікування яких може бути довгим та дорогим.

Захистити кішку від зараження бліхами цілком можливо – важливо своєчасно займатися профілактикою. Однак, якщо проблема вже виникла, необхідно знати, як швидко та ефективно позбутися бліх у кота.

Також ви можете звернутися до професіоналів, до прикладу компанія Pestco пропонує професійну профілактику та ефективне знищення бліх у вашому будинку. Компанія застосовує перевірені та безпечні засоби, гарантуючи довготривалий захист та комфорт для ваших домашніх тварин.

Симптоми зараження бліхами у котів

Зрозуміти, що у кота з’явилися блохи, нескладно. Ці комахи викликають яскраво виражені симптоми:

 • Часті чухання та вилизування вовни.
 • Стурбований сон та часті пробудження.
 • Нервова поведінка.
 • Втрата апетиту.
 • Поява ран і гребінців на шкірі.
 • Брудна шерсть із чорними піщинками – екскрементами бліх.

Якщо вчасно не вжити заходів, тварина може швидко втрачати вагу, з’являться лисини в шерсті та рани на шкірі, які стануть осередком інфекції.

В результаті кішка стане млявою, може розвинутися анемія. Також укуси бліх можуть призводити до зараження гельмінтами. Якщо не лікувати блошину інвазію, можливий алергічний дерматит, що супроводжується червоними точками та бульбашками на шкірі, які лопаються і утворюють ділянки, що мокнуть. Такі рани можуть інфікуватися, викликаючи нагноєння та фурункули.

Думка про те, що блохи з’являються лише у тварин, що трапляються на вулиці, помилкова. Комах, їх личинки та яйця можна принести до будинку на взутті. Паразити можуть потрапити у житло через відчинені двері чи вікна, а також після відвідин котячих виставок. Після таких заходів обов’язково оглядайте тварину та стежте за її станом кілька днів.

Як перевірити, чи заражений кіт бліхами?

Як перевірити, чи заражений кіт бліхами?

Одиничних бліх може бути складно помітити, особливо в густій шерсті. Для перевірки можна використовувати спеціальну щітку від бліх. Посадіть кішку на світлу тканину і прочешіть шерсть від голови до хвоста. Якщо паразити присутні, вони або їх екскременти застрянуть у зубах щітки або опиняться на тканині.

Профілактика та лікування блошиної інвазії у кішок

Важливо приділяти увагу профілактиці та регулярно обробляти тварину спеціальними засобами від бліх. Якщо блохи вже з’явилися, можна використовувати різні методи лікування, такі як шампуні, краплі та спреї, призначені для боротьби з цими паразитами.

Турбота про здоров’я вашого вихованця включає регулярний огляд та догляд за ним, що допоможе уникнути багатьох проблем, пов’язаних з бліхами та іншими паразитами.

Як лікувати кота від бліх: ефективні методи

Виявивши бліх у свого вихованця, не варто панікувати. Існує безліч способів позбавитися цих паразитів як в домашніх умовах, так і за допомогою ветеринарного лікаря.

блохи у кота

Як позбутися бліх у кота

Блохи – це комахи, їх можна знищити. Важливо правильно підібрати кошти. Як вивести бліх у кота? Існує безліч методів та препаратів, які допоможуть вирішити проблему швидко та ефективно.

Використання шампуню

Якщо ваш вихованець ще маленький або кількість бліх невелика, можна використовувати спеціальний шампунь. Його можна придбати у ветеринарній аптеці чи зоомагазині. Однак якщо бліх багато, шампунь може бути малоефективним. У цьому випадку фахівці рекомендують використовувати інсектицидні краплі, які знищують паразитів або роблять личинки їх нежиттєздатними.

Дезінфекція житла

Не забувайте, що блохи можуть перебувати не лише на тварині, а й у приміщенні. Після обробки вихованця необхідно провести дезінфекцію житла. Це допоможе запобігти повторному зараженню.

Обробка ран

Після позбавлення від бліх важливо обробити рани на шкірі тварини. Зазвичай ветеринари рекомендують розчин мірамістину для антисептичної та протизапальної дії.

У деяких випадках можуть знадобитися антигістаміни для зниження алергічних реакцій. Якщо рани почали гноюватись, терміново зверніться до ветеринара.

Кращі засоби від бліх для котів

Кращі засоби від бліх для котів

Краплі від бліх

Краплі – один із найпопулярніших варіантів. Вони містять кілька інсектицидів, смертельних комах, але безпечних для тварин. Важливо використовувати краплі, призначені саме для кішок, тому що їх формули розроблені з урахуванням особливостей цих тварин.

Переваги крапель:

 • Простота використання
 • Тривалий ефект
 • Універсальність

Перш ніж використовувати краплі, уважно прочитайте інструкцію та переконайтеся, що засіб відповідає вазі та віку вашого вихованця.

Протиоблошиний нашийник

Для кошенят, яким не рекомендуються краплі, можна використовувати протиблошиний нашийник. Він відлякує комах, запобігаючи зараженню. Нашийники просочені спеціальними речовинами, які можуть бути як натуральними, так і синтетичними інсектицидами. Для малюків та вагітних кішок краще використовувати нашийники з натуральними оліями.

Шампуні

Шампуні – це ще один популярний засіб. Вони делікатні та підходять для кошенят та вагітних кішок. Шампуні не лише борються з бліхами, але й доглядають вовну, роблячи її красивою та здоровою.

Переваги шампунів:

 • Простота використання
 • Низька токсичність
 • Низька вартість
 • Універсальність

Для котів-алергіків можна підібрати спеціальні шампуні, безпечні для їхньої чутливої шкіри.

Таблетки та ін’єкції

Таблетки та ін’єкції – це менш поширені, але ефективні методи. Вони містять активні компоненти, що згубно впливають на паразитів. Таблетки зручні у застосуванні та виключають можливість злизування препарату з вовни. Ін’єкції діють аналогічно, але їх використовують для тварин з особливими потребами.

Обробка приміщення

Обробка приміщення

Після обробки вихованця не забудьте про дезінфекцію приміщення. Це можна зробити за допомогою спеціальних розчинів, що продаються в зоомагазинах, або домашніх засобів, таких як хлор або відвар полину. Вимийте підлогу, обробіть плінтус та інші поверхні.

Килими та м’які меблі ретельно пропилососьте, а постільна білизна та іграшки випрайте при високій температурі.

Профілактика зараження бліхами

Регулярне прибирання та чищення всіх поверхонь допоможе запобігти зараженню бліхами. Якщо кіт гуляє вулицею, обробляйте його періодично спеціальними засобами. Найбільш ефективними вважаються краплі, що підбираються індивідуально з урахуванням особливостей породи, віку та стану здоров’я вихованця.

Якщо ви сумніваєтеся у виборі кошти, зверніться за порадою до консультантів зоомагазину чи ветеринара.

Блохи та люди

Хоча котячі блохи не паразитують на людях, їх укуси можуть бути болючими і спричиняти свербіж, а також поширювати інфекції. Тому важливо знати, як лікувати кішку від бліх, щоб захистити здоров’я всіх членів сім’ї.

Кірова Єва

Кірова Єва