Які настільні лампи краще для очей

Які настільні лампи краще для очей

Настільна лампа — необхідне доповнення робочої зони. Щоб вона повністю відповідала потребам, варто врахувати багато чинників, навіть якщо вони здаються незначними.

Нюанси для додаткового світла

Важливо вибирати пристрій, потужність і колір світла якого будуть оптимальними для очей та допоможуть створити комфортну атмосферу. За загальними правилами, необхідно купити настільну лампу з розрахунком на квадратні метри: 15-25 Вт на 1 м2. Щодо освітлення, яке краще для зору, то воно залежить від багатьох факторів, наприклад:

  1. часу доби;
  2. виду діяльності;
  3. індивідуальних уподобань тощо.

На думку експертів, найздоровішим, що забезпечує нашим очам достатній комфорт, є денне світло. Отже, вибираючи лампочки для настільного пристрою, слід розглянути варіанти, що за потужністю, кольором і температурою близькі до природного. Варто віддавати перевагу джерелам, які:

  1. Не мерехтять і не пульсують. Надмірна якість, неправильне підключення, нестабільність напруги чи несумісність із димерами можуть викликати головний біль, втомлюваність, роздратування, навіть епілептичні напади. Щоб уникнути цих проблем, варто вибирати пристрої з високою частотою роботи (від 20 до 100 кГц), що не сприймається людським оком. Вони зазвичай оснащені електронними баластами та драйверами, забезпечують стабільний та рівний потік світла.
  2. Не виділяють надлишкового тепла, оскільки це здатно зашкодити очам або шкірі, а також збільшити витрату електроенергії. Це залежить від типу джерела, що використовується. Найгарячішими є лампи розжарювання та галогенні, що перетворюють на сяйво тільки 10% сили, а решта 90% йдуть на нагрівання. Найхолоднішими є світлодіодні та люмінесцентні, які трансформують лише 20% на підігрів.

Варто врахувати всі параметри при виборі настільного гаджета, адже він має не лише прикрасити інтер’єр і підкреслити його, а й забезпечити комфортне освітлення потрібного простору.

Висновки

Виходячи з цих критеріїв, можна підсумувати, що найбезпечнішими для очей пристроями є світлодіодні та люмінесцентні, які демонструють близьку до денного якість світла, не мерехтять, не пульсують і не виділяють надлишкового тепла. Такі лампи також економлять енергію та служать довше, ніж інші типи. Однак під час вибору конкретної моделі, варто враховувати інші характеристики, зокрема:

  1. форму;
  2. розмір;
  3. ціну;
  4. дизайн;
  5. додаткові функції тощо.

На ринку існує безліч варіантів настільних ламп, які задовольняють різні потреби та смаки, будуть оптимальними для спальні чи робочого кабінету. Наприклад, ви можете вибрати бездротовий пристрій, що працює від акумулятора або батарейок і використовується в будь-якому місці без підключення до мережі.

Кірова Єва

Кірова Єва