Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

За стуком клавіатури можна зрозуміти, що ваш колега готовий вибухнути від стресу

Кві 18, 2023
За стуком клавіатури можна зрозуміти, що ваш колега готовий вибухнути від стресу

Якщо хочете зрозуміти, в якому настрої перебуває ваш колега або начальник, уважно простежте за тим, як людина поводиться з мишею і клавіатурою.
Офісні працівники зазвичай не страждають від великих фізичних навантажень, проте рівень стресу в них може просто зашкалювати. Вчені Швейцарської вищої технічної школи Цюріха знайшли точний і швидкий спосіб визначити стан співробітника в офісі. Потрібно просто звернути увагу на те, як він працює з клавіатурою і мишею. Дослідники за допомогою даних 90 учасників і машинного навчання створили модель для визначення рівня стресу, яка зможе допомогти змінити умови роботи і зберегти ментальне здоров’я.
У рамках експерименту учасники займалися рутинною офісною роботою: планували зустрічі, фіксували та аналізували дані. У цей час учені стежили за їхньою роботою з мишею та клавіатурою, перевіряли частоту серцевих скорочень і запитували кожного про рівень напруги.

Усіх випробовуваних поділили на дві групи. В одній із них люди працювали без будь-яких перешкод, а членів іншої постійно відволікали повідомленнями в чаті, просили взяти участь у співбесіді. Усе це позначилося на характері роботи учасників експерименту: люди з другої групи різкіше і менш точно працювали мишею, більше помилялися під час набору тексту, друкували уривками, постійно роблячи маленькі паузи.

Учені зазначили, що такі результати можна пояснити теорією нейромоторного шуму, яка свідчить: підвищений рівень стресу заважає нашому мозку обробляти інформацію і впливає на наші моторні навички. Тому занадто великий стрес краще відловлювати на ранніх стадіях, поки він не встиг виснажити людину.

Цікава стаття для Вас – Чому коментарі в соціальних мережах такі злі