Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Франція знищує будинки яким загрожує берегова ерозія

Лют 4, 2023
ерозія

Французька влада в п’ятницю почала зносити приморський багатоквартирний будинок, який став символом боротьби країни з ерозією узбережжя, пов’язаною зі зміною клімату. Коли чотириповерховий будинок був побудований за пляжем у південно-західному регіоні Жиронда в 1967 році, він стояв на відстані 200 метрів (220 ярдів) від берегової лінії. Але у 2014 році 75 квартир у містечку Сулак-сюр-Мер довелося евак

Французька влада в п’ятницю почала зносити приморський багатоквартирний будинок, який став символом боротьби країни з ерозією узбережжя, пов’язаною зі зміною клімату.

Коли чотириповерховий будинок був побудований за пляжем у південно-західному регіоні Жиронда в 1967 році, він стояв на відстані 200 метрів (220 ярдів) від берегової лінії.

Але у 2014 році 75 квартир у містечку Сулак-сюр-Мер довелося евакуювати після того, як море підкралося до будівлі на відстань 20 метрів.Місцева влада намагалася очистити будівлю від азбесту протягом наступних років, доки в п’ятницю величезний механічний екскаватор не замахнувся на її фасад, на очах у кількох колишніх мешканців.

“Знищуються спогади чотирьох поколінь”, – сказав 76-річний Вінсент Дюпра, один з власників будинку. 

Море “забрало те, що належить їй по праву”.

Міністр навколишнього середовища Крістоф Бешу сказав, що знесення будинку є ознакою того, що “підняття рівня води і ерозія узбережжя загрожують багатьом іншим районам уздовж французького узбережжя”.

За його словами, до 2100 року постраждає 20 відсотків берегової лінії і до 50 000 будинків.

Ерозія – це природне явище, яке допомагало формувати наші континенти протягом тисячоліть.

Але вчені кажуть, що вона прискорюється через потепління планети, яке посилюється підвищенням рівня моря, спричиненим таненням льодовикових шапок і льодовиків, а також більш потужними хвилями, які утримують тепліші океани.Піщані пляжі Біскайської затоки між Францією та Іспанією, як очікується, відступлять на 50 метрів до 2050 року, повідомляє Обсерваторія узбережжя Нової Аквітанії.

Але зміна клімату і підвищення рівня моря можуть збільшити цей показник ще на 20 метрів у деяких районах, каже Ніколя Бернон, співробітник обсерваторії.

У 2020 році, після семирічної судової тяганини, суд постановив, що французька влада повинна виплатити компенсацію сім’ям, які були змушені евакуюватися з будівлі в Сулак-сюр-Мер, у розмірі 70 відсотків від початкової вартості їхніх будинків.

Місцева влада намагалася очистити будівлю від азбесту протягом наступних років, доки в п’ятницю величезний механічний екскаватор не замахнувся на її фасад, на очах у кількох колишніх мешканців. “Знищуються спогади чотирьох поколінь”, – сказав 76-річний Вінсент Дюпра, один з власників будинку. Море “забрало те, що належить їй по праву”. Міністр навколишнього середовища Крістоф Бешу сказав, що знесення будинку є ознакою того, що “підняття рівня води і ерозія узбережжя загрожують багатьом іншим районам уздовж французького узбережжя”. За його словами, до 2100 року постраждає 20 відсотків берегової лінії і до 50 000 будинків. Ерозія – це природне явище, яке допомагало формувати наші континенти протягом тисячоліть. Але вчені кажуть, що вона прискорюється через потепління планети, яке посилюється підвищенням рівня моря, спричиненим таненням льодовикових шапок і льодовиків, а також більш потужними хвилями, які утримують тепліші океани. Піщані пляжі Біскайської затоки між Францією та Іспанією, як очікується, відступлять на 50 метрів до 2050 року, повідомляє Обсерваторія узбережжя Нової Аквітанії. Але зміна клімату і підвищення рівня моря можуть збільшити цей показник ще на 20 метрів у деяких районах, каже Ніколя Бернон, співробітник обсерваторії. У 2020 році, після семирічної судової тяганини, суд постановив, що французька влада повинна виплатити компенсацію сім’ям, які були змушені евакуюватися з будівлі в Сулак-сюр-Мер, у розмірі 70 відсотків від початкової вартості їхніх будинків.