Гріється Корпус Мікрохвильовки – Причини та Ремонт

Гріється Корпус Мікрохвильовки

В останні роки мікрохвильові печі стали невід’ємною частиною наших кухонь, пропонуючи зручність та швидкість приготування їжі. Проте, як і будь-який побутовий прилад, вони не застраховані від поломок та несправностей. Однією з таких проблем може бути незвичне нагрівання корпусу мікрохвильовки під час її роботи. Ця особливість може вказувати на ряд потенційних несправностей, які варто вчасно діагностувати та виправити. Перш за все, важливо зрозуміти, чому мікрохвильова піч може нагріватися ззовні. Причини можуть бути різними, від зносу внутрішніх компонентів до неправильного вентилювання. Нерідко, причиною є пошкодження магнетрона або проблеми з вентилятором охолодження. Важливо не ігнорувати цей сигнал, оскільки він може свідчити про серйозніші проблеми в майбутньому. Ремонт такої несправності може здаватися складним, але, на щастя, існують фахівці, які можуть швидко та ефективно вирішити цю проблему. Чи можливо, вам знадобляться запчастини до мікрохвильовок, які можна придбати у спеціалізованих магазинах або замовити онлайн. Обираючи запчастини, важливо враховувати модель та особливості вашої мікрохвильової печі, а також звернутися за порадою до професіоналів.

Причини нагрівання корпусу мікрохвильовки

Нагрівання корпусу мікрохвильової печі може бути наслідком різних факторів, серед яких:

 1. Несправність магнетрона: Цей ключовий компонент відповідає за генерацію мікрохвиль. Якщо магнетрон пошкоджено або він працює неправильно, це може призвести до перегріву приладу.
 2. Проблеми з вентилятором охолодження: Якщо вентилятор заблоковано або він не працює належним чином, це може ускладнити розсіювання тепла, що призводить до перегріву корпусу.
 3. Неправильне вентилювання: Мікрохвильові печі потребують достатнього простору для вентиляції, особливо навколо задньої частини. Якщо піч знаходиться занадто близько до стіни або інших предметів, це може блокувати вихід теплого повітря.
 4. Знос внутрішніх компонентів: З часом, внутрішні компоненти мікрохвильової печі, як-от конденсатори або діоди, можуть зноситися, що спричиняє надмірне тепловиділення.

Виявлення та усунення цих проблем може потребувати детального огляду та діагностики від фахівця. Особливо, це стосується магнетрона та інших ключових елементів, ремонт яких може бути складним і потребує спеціальних знань та інструментів.

Ризики, пов’язані з нагріванням корпусу мікрохвильовки

Нагрівання корпусу мікрохвильової печі не просто незручність, але й потенційна небезпека, яка може мати серйозні наслідки:

 1. Пожежна безпека: Надмірне нагрівання корпусу може бути причиною пожежі, особливо якщо поблизу є легкозаймисті матеріали.
 2. Електрична безпека: Перегрів компонентів може призвести до короткого замикання або інших електричних несправностей, що становить ризик для користувачів.
 3. Тривалість служби приладу: Нагрівання корпусу часто є ознакою внутрішніх проблем, які, якщо їх не вирішити, можуть скоротити термін служби мікрохвильовки.
 4. Здоров’я та безпека: Існує ризик опіків при дотику до перегрітої поверхні, а також потенційні проблеми з якістю приготованої їжі.

Основні методи діагностики проблеми з мікрохвильовкою

При виявленні проблеми з нагріванням корпусу мікрохвильової печі, важливо провести правильну діагностику, щоб визначити джерело проблеми. Ось кілька основних методів діагностики:

Візуальний огляд

Перевірте, чи не блокуються вентиляційні отвори, чи є видимі пошкодження зовнішніх частин печі, і чи не є поверхня надто брудною або засміченою.

Перевірка вентилятора охолодження

Увімкніть мікрохвильовку і послухайте, чи працює вентилятор. Якщо він не працює або видає незвичайні звуки, це може бути ознакою проблеми.

Перевірка на наявність перешкод для вентиляції

Упевніться, що довкола мікрохвильової печі достатньо вільного простору для циркуляції повітря.

Тестування компонентів

Це може включати перевірку магнетрона, конденсаторів та інших внутрішніх компонентів на предмет зносу або пошкодження. Цей крок краще довірити кваліфікованому фахівцю, оскільки він вимагає спеціальних знань та обладнання.

Контроль температури

Використовуючи термометр, можна виміряти температуру зовнішньої поверхні мікрохвильовки під час її роботи, щоб зрозуміти, наскільки сильно вона перегрівається.

Ремонт та профілактика мікрохвильових печей

Після діагностики та визначення причин нагрівання корпусу мікрохвильової печі, наступним кроком є ремонт та виконання профілактичних заходів для запобігання подібних проблем у майбутньому.

Ремонт

 1. Заміна пошкоджених частин: Якщо було виявлено несправність магнетрона, вентилятора, конденсаторів або інших ключових компонентів необхідно придбати, або замовити їх в спеціалізовних інтернет магазинах як https://master-plus.com.ua і звичайно необхідно їх замінити.
 2. Очищення вентиляційних систем: Важливо регулярно чистити вентиляційні отвори та інші частини печі, щоб забезпечити належне охолодження.
 3. Перевірка та регулювання вентиляційного простору: Упевніться, що навколо мікрохвильової печі достатньо місця для вентиляції.

Профілактика

 1. Регулярний огляд: Важливо періодично перевіряти стан мікрохвильової печі, звертаючи увагу на будь-які ознаки зносу або пошкодження.
 2. Чистка та догляд: Регулярно очищайте внутрішню камеру та зовнішні поверхні печі, щоб запобігти накопиченню бруду та жиру.
 3. Дотримання інструкцій виробника: Слідкуйте за рекомендаціями виробника щодо використання та догляду за мікрохвильовою піччю.
 4. Використання кваліфікованих сервісних центрів: Для будь-яких ремонтних робіт звертайтеся до професіоналів, які мають досвід роботи з мікрохвильовими печами.

Висновок

У підсумку, важливо підкреслити, що нагрівання корпусу мікрохвильової печі – це не просто дрібниця, а сигнал, який вимагає уваги та відповідного реагування. Виявлення та вирішення цієї проблеми може не тільки запобігти потенційній небезпеці, такій як пожежі або електричні неполадки, але й продовжити термін служби приладу. Регулярний догляд, уважне ставлення до будь-яких ознак несправностей та своєчасне звернення до кваліфікованих сервісних центрів є ключовими аспектами ефективного використання та обслуговування мікрохвильових печей. Таким чином, відповідальне ставлення до використання та догляду за побутовою технікою не тільки забезпечує безпеку в домашньому середовищі, але й сприяє її тривалому та ефективному функціонуванню.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.