Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Хмарні технології. Що таке і навіщо вони потрібні?

Лис 27, 2022
khmarni tekhnologi

У наш час дуже модними стали “хмарні обчислення”, термін цей з’явився мабуть від графічного зображення у вигляді хмари, яке означає вихід в Інтернет.

Ідея хмарних технологій така, що не обов’язково мати у себе на комп’ютері якісь програми, а потрібен тільки вихід у глобальну мережу. Всі основні програми знаходяться в Інтернеті, і користувачеві потрібно тільки отримати їх там, а ось на безоплатній або платній основі, це вже буде залежати від запитів.

Наприклад, безоплатна технологія передбачає, що у вас на комп’ютері є поштовий клієнт, такий як Outlook або The Bat, за допомогою якого на свій комп’ютер користувач приймає пошту. Тобто після прийняття пошти за допомогою поштового клієнта, повідомлення перебувають у користувача і ними більше ніхто не може розпоряджатися.

Приклад хмарної технології. Користувач заходить за допомогою браузера на поштовий сервер, де може читати і завантажувати вкладення, але фізично вони знаходяться на сервері.

Давайте далі обговоримо з вами, що нам дають хмарні технології.

Для організації переваги використання хмарних технологій очевидні. Так, наприклад, не треба купувати серверне обладнання, здійснювати монтаж ЛВС і не потрібно докладати зусиль для забезпечення роботи обладнання, до того ж не треба витрачатися на модернізацію і заробітну плату обслуговуючого персоналу.

Достатньо орендувати містечко на віддаленому сервері з параметрами, які вам необхідні. Потім наповнити бази даних і встановити права доступу для користувачів. І все, доступ до даних можна отримати з будь-якої точки світу, за допомогою звичайного інтернет-браузера.

Під час використання хмарних технологій за безпеку і працездатність відповідають особи, які пропонують цю послугу, за певну плату.

Як правило, такими сервісами користуються корпоративні клієнти, яким потрібен електронний документообіг або інші віртуальні інструменти.