Квартальні контактні лінзи: все, що ви хотіли про них дізнатись

Квартальні контактні лінзи

Використання контактних лінз – значно зручніша альтернатива окулярам. Це оцінило вже чимало людей. Однак не всі, хто лишень переходить на них, можуть зорієнтуватись у виборі МКЛ, а точніше в тому, який період заміни найкращий і найзручніший, особливо для новачків. Сьогодні ми розкажемо основну інформацію про контактні лінзи на 3 місяці.

Основна інформація про квартальні МКЛ

Отже, з назви зрозуміло, що вони розраховані на використання протягом періоду до 3 місяців. Цей термін заміни вказується виробником і складає максимальний строк, який їх можна експлуатувати. Інколи при неправильному догляді чи використанні він скорочується.

Виготовляють такі лінзи з відносно жорстких, газопроникних матеріалів, які здатні спричиняти дискомфорт, якщо ваші очі дуже чутливі. Одразу хочемо сказати, що тримісячні лінзи підходять не всім.

Такі МКЛ потребують ретельного догляду, чищення та дезінфекції. Для цього використовуються спеціальні розчини. Частота та методика обробітку відрізнятиметься в залежності від виробника та матеріалу, з якого виготовлені лінзи.

Варто сказати і про ціну квартальних МКЛ. Справа в тому, що вони будуть дорожчі за місячні, але ж і строк використання у них більший. При цьому варто пам’ятати, що при встановленні лінз все ж дуже важливий комфорт для очей, якщо вам зручніші місячні, то використовуйте їх, якщо тримісячні, то купуйте такі.

Комфорт і зручність використання лінз на 3 місяці

Комфорт і зручність використання лінз на 3 місяці

Розглянемо детальніше окремі моменти, пов’язані з носінням таких коректорів зору. Конкретніше:

  • здатність пропускати кисень. Це ключовий параметр, від якого залежить, наскільки зручно буде користуватись лінзами. Особливість тримісячних в тому, що їх матеріал жорсткіший. Відповідно, в них зазвичай менша пропускна здатність, однак це варто уточнювати окремо. Справа в тому, що залежатиме цей параметр в тому числі від технологій та матеріалів;
  • зволоження. Здатність зберігати вологу на досить високому рівні, причому комфорт носіння буде більшою мірою залежати від матеріалу та форми;
  • накопичення відкладень. В процесі носіння так чи інакше на лінзі утворюються біологічні відкладення – білкові та бактеріальні. Тримісячні МКЛ вимагають доволі ретельного догляду, адже за цей час подібні накопичення можуть досягати значних об’ємів. Це впливатиме як на комфорт використання, так і здатність коригувати вади зору.

Варто сказати також і про звикання. Якщо ви раніше не носили контактні лінзи, то краще віддати перевагу все ж не тримісячним, а одномісячним чи одноденним. Справа в тому, що матеріал у МКЛ на 3 місяці жорсткіший, тому він, скоріше за все, викличе дискомфорт.

Обираючи такі коректори зору, варто ретельно зважити всі за та проти, адже, придбавши їх і витративши чималі кошти, є всі шанси так і не почати їх регулярно носити. Такий варіант МКЛ варто обирати людям, які вже мають досвід використання подібних коректорів зору.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.