Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Україна готується до контрнаступальних дій

Кві 11, 2023
Україна Готується до Контрнаступальних Дій 💪

Українські війська місяцями стримували виснажливий російський наступ у зруйнованих містах та окопах, що піддавалися інтенсивним обстрілам, вздовж східної лінії фронту.

Але зараз, коли сили Кремля вичерпують свої сили, досягнувши лише незначних успіхів під час зимового наступу, Україна готується завдати удару у відповідь.

“Якщо наше вище військове керівництво скаже, що у нас достатньо військ, достатньо снарядів – достатньо всього – для наступу, тоді ми готові”, – сказав наш військовий в інтерв’ю AFP в Донецькій області на цьому тижні.

Минулого року Росія зазнала нищівних поразок під Києвом, Харковом і Херсоном, але аналітики кажуть, що Україна має короткий проміжок часу, щоб завдати більш потужного удару.

Нещодавно призвані російські війська сильно виснажені після невдалого наступу, в той час як Україна накопичла боєприпаси, отримала далекобійну артилерію і бойові танки із Заходу і посилює армію.

“Хто знає, коли Україна знову отримає такий шанс, – сказав Микола Бєлєсков, науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень у Києві.

“Зараз або ніколи”, – сказав він в інтерв’ю AFP.

Правильний вибір часу: Ключове питання – коли?

Міністерство оборони нещодавно опублікувало жартівливі кадри, на яких військовослужбовець танцює в брудному окопі, з підписом: “Як тільки земля затвердіє, вона стане твердою: “Як тільки земля затвердіє, можна буде починати наступ”.

“Але важливіше, ніж погода, щоб українські війська опанували зброю, яку їм пообіцяли на Заході, і синхронізували розвідку і логістику”, – сказав Бєлєсков.

За його оцінками, підготовка України до наступу може завершитися в червні або липні, що набагато пізніше, ніж інші прогнози – наприкінці цього місяця або на початку травня.

“Всі в Україні розуміють, що передчасний наступ має менше шансів на успіх”, – додав Бєлєсков.

Південь Запорізької та Херсонської областей, які Кремль заявив, що анексував у вересні минулого року, є ймовірними цілями, і їх захоплення зруйнувало б сухопутний міст між Росією та анексованим Кримським півостровом.

І коли Україна почне наступ на укріплені російські позиції, артилерія і достатня кількість снарядів стануть ключовими у битві, в якій переважатимуть дуелі на далекі відстані.

Минулого місяця Європейський Союз погодив план на два мільярди євро (2,2 мільярда доларів) для забезпечення України, але, за оцінками спостерігачів, майже половина цієї суми має бути доставлена для успішного наступу України.

“На відміну від росіян, для нас важлива не кількість вогню, а його точність. Саме так Україна планує компенсувати цей дефіцит”, – сказав Бєлєсков.

“Єдина проблема в тому, що ми платимо за це людьми”.

Україна не розголошує цифри, але повар Путіна попередив, що Москва повинна готуватися дати відсіч українським силам чисельністю від 200 000 до 400 000 військовослужбовців.

Україна також закликає західних союзників оснастити свої збройні сили винищувачами, щоб протистояти Росії в повітрі.

Витік американської розвідки свідчить про те, що українські запаси ракет для систем протиповітряної оборони виснажуються, що відкриває потенційну можливість для сумнозвісних російських військово-повітряних сил.

“Без переваги в повітрі проведення наступальних операцій під вогнем ворожої авіації є, м’яко кажучи, дещо складним питанням”, – заявив нещодавно речник ВПС України Юрій Ігнат.

“Я не бачу в цих файлах нічого такого, що могло б викликати вау-ефект”, – заявив цього тижня місцевим ЗМІ помічник президента Михайло Подоляк, додавши, що плани наступу “все ще розробляються”.

Ставки для України високі

“США і європейські країни можуть підтримати військові зусилля України, але, можливо, не зможуть забезпечити вирішальну військову перевагу над Росією протягом деякого часу після цього періоду”, – сказав американський військовий аналітик Майкл Кофман.

Бєлєсков зазначив, що Києву необхідно спростувати тези Кремля про те, що Захід повинен визнати свої здобутки і довести союзникам, що він може продовжувати відвойовувати території.

“Всі хочуть бути на стороні переможців”, – сказав він.

Через рік після вторгнення Росії спостерігачі кажуть, що Україна стала більш вмотивованою силою.

“Я можу говорити лише за свій сектор – шість кілометрів (чотири милі) вперед і три кілометри з обох боків”, – сказав 42-річний Марк на лінії фронту в Донецьку.

“Ми готові робити те, що потрібно”.