Підтримання здорового способу життя

Жінка тренується на пляжі

Якщо ви прагнете підтримувати здоровий спосіб життя, найкраще починати з невеликих змін. Ми ділимося сімома простими способами, які допоможуть вам зберегти здоров’я.

У часи стресу та невизначеності легко набути шкідливих звичок і нехтувати здоровим розпорядком, який ми встановили. Але піклуватися про себе зараз дуже важливо, і це абсолютно можливо, незважаючи на соціальне дистанціювання.

Підтримуючи здоровий спосіб життя, ви подбаєте не лише про своє тіло, але й про свій розум, що зробить вас набагато краще підготовленими до подолання труднощів.

  1. Харчуйтеся здоровою збалансованою їжею

Правильне харчування – це один з найкращих способів піклуватися про своє здоров’я. Багато людей недооцінюють важливість здорового харчування, але правильне харчування може покращити все – від рівня енергії до психічного здоров’я.

Здорове харчування також має вирішальне значення для здоров’я вашої імунної системи, що є більш важливим, ніж будь-коли.

Намагайтеся робити здоровий вибір, де це можливо, їжте багато фруктів та овочів і не їжте бездумно. Ваше тіло і розум будуть вдячні вам за це.

  1. Регулярно харчуйтеся

Пропуск сніданку або обіду може дійсно вплинути на Вашу здатність концентруватися і продуктивно працювати. Ви можете відчути головний біль або відчути себе дуже млявим.

Криза порушила більшість наших звичок, включаючи час прийому їжі, але намагайтеся дотримуватися регулярного часу і робити належну перерву на обід, коли це можливо.

Доведено, що харчування в нерегулярний час і поглинання їжі вовком призводить до розладу кишечника (травної системи), що може вплинути на здоров’я всього організму, не кажучи вже про розлад шлунку.

  1. Залишайтеся гідратованими

Вживання достатньої кількості води є важливою частиною здорового способу життя. Дослідження показують, що вживання достатньої кількості води може допомогти вам схуднути, мислити більш чітко і уникати стресу, серед багатьох інших переваг.

Уряд рекомендує випивати від шести до восьми склянок рідини щодня. Хоча люди часто говорять про воду, більшість безалкогольних напоїв зараховуються.

Тож, якщо ви не є прихильником води, залишайтеся гідратованими за допомогою чаю, кави та інших напоїв з низьким вмістом цукру.

Важливо пам’ятати, що фруктові та овочеві соки і смузі, хоча і містять поживні речовини, також мають високий вміст цукру. Ви повинні пити лише близько 150 мл таких напоїв на день.

Якщо вам дуже не вистачає солодких напоїв, спробуйте кабачки без цукру.

  1. Не покладайтеся на комфортну їжу, алкоголь, сигарети тощо для зняття стресу

Якщо стрес змушує Вас звертатися до солоної та жирної їжі або призводить до переїдання, Ви не самотні. Так само багато хто з нас намагається впоратися з тривогою за допомогою алкоголю або сигарет.

Все це може принести тимчасове полегшення, але в довгостроковій перспективі це лише погіршить ваше самопочуття. Не позбавляйте себе повністю, але намагайтеся дотримуватися здорового вибору більшу частину часу.

Багато людей вважають, що підхід 80/20, який передбачає здоровий вибір 80% часу, є досяжним способом зробити це.

  1. Залишайтеся активними, де це можливо

Якщо регулярні тренування зараз неможливі, зробіть все можливе, щоб знайти альтернативний варіант.

Регулярні фізичні вправи допоможуть вам почувати себе набагато краще і мають вирішальне значення для збереження здоров’я. І все ще є можливість займатися в приміщенні, незалежно від того, наскільки маленькою є ваша житлова площа.

Спробуйте онлайн-класи або відео-тренування, багато з яких доступні безкоштовно. Існує багато вправ, розроблених спеціально для людей, які можуть займатися у своїх вітальнях без будь-якого обладнання. Експериментуйте, поки не знайдете те, що підходить саме вам.

Зараз нам дозволено робити фізичні вправи на свіжому повітрі стільки, скільки ми хочемо, тож скористайтеся цією можливістю і зробіть швидку прогулянку або навіть пробіжку. Тільки будьте обережні і тримайтеся на відстані двох метрів від кожного, кого ви бачите.

Година помірних фізичних вправ тричі на тиждень може суттєво покращити ваш рівень фізичної підготовки.

  1. Добре висипайтеся

Сон часто є однією з перших речей, які страждають, коли змінюються наші звички. Намагайтеся з усіх сил дотримуватися регулярного режиму сну і переконайтеся, що ви все ще спите 7-9 годин на добу.

Достатня кількість сну покращує загальний стан здоров’я та захищає психічне благополуччя.

Дослідження показали, що повноцінний сон може зробити вас щасливішими, поліпшити пам’ять, підвищити фізичну форму і допомогти вам підтримувати здорову вагу.

Хороший нічний сон також може зміцнити вашу імунну систему.

  1. Не будьте занадто суворими до себе

Іноді у вас будуть погані дні, ви будете почувати себе погано або робити нездоровий вибір. Це не кінець світу. Ніхто не ідеальний, і зміни не відбуваються за одну ніч.

Це дійсно важкий час для всіх, тому намагайтеся бути поблажливими до себе.

Немає правильного способу реагувати на це, і, без сумніву, інші люди відчувають те ж саме, що й ви.

Однак, якщо вам дійсно важко, вам слід поговорити з кимось.

Якщо у Вас немає близьких друзів або членів сім’ї, до яких Ви могли б звернутися в цей час, знайдіть людей, з якими Ви могли б поговорити, шукаючи форуми, групи допомоги в Інтернеті або інших людей, які хочуть спілкуватися.

Якщо Ви вважаєте, що потребуєте професійної допомоги, не дозволяйте ситуації завадити Вам звернутися за нею. Багато фахівців з психічного здоров’я пристосувалися до надання консультацій дистанційно.

Кірова Єва

Кірова Єва