Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

6 речей, які допомагають зробити людину по-справжньому щасливою

Гру 24, 2022
Щаслива жінка

Ми всі шукаємо ключ до щастя, в тій чи іншій формі. І хоча те, що приносить радість одній людині, може абсолютно відрізнятися від того, що приносить радість іншій, є кілька базових речей, які нам усім потрібні для того, щоб бути по-справжньому задоволеними. Нещодавня гілка Quora поставила, здавалося б, просте (але, насправді, досить насичене) питання: Що робить людину по-справжньому щасливою? Відповіді були різними, але всі вони знайдуть відгук у кожного, хто шукає шляхи до своєї найщасливішої самореалізації.

  1. Мати мету

Нам усім потрібно щось, що керує нами і дає нам сенс у нашому житті, незалежно від того, наскільки воно велике чи мале. Частиною щастя є знаходження власної мети, як би ви її не визначили. Шукайте сенс для більшої реалізації.

“Коли у нас є мета, більша за нас самих, для якої ми можемо застосувати наші унікальні таланти, ми відчуваємо себе в кінцевому рахунку реалізованими і щасливими. Тож для початку потрібно знати, що у вас добре виходить – ви гарний оратор, організатор чи кулінар? Або любите тварин? Або цікавитесь політикою? З’ясуйте, в чому ваші сильні сторони, і застосовуйте їх для досягнення чогось великого наодинці або з іншими”.

  1. Віддавати іншим

Добрі вчинки приносять користь не тільки тому, хто їх робить, – вони можуть мати величезний вплив на ваше власне щастя. Віддаючи іншим, ми бачимо речі в перспективі, і це може зробити нас щасливішими, ніж беручи щось для себе.

“Неврологи припускають, що наш мозок налаштований на отримання задоволення від того, що ми віддаємо: численні дослідження показали, що віддавати, а не брати, робить нас набагато щасливішими. Парадокс щедрості говорить про те, що незалежно від доходу, люди, які витрачають і час, і гроші на інших, значно щасливіші, ніж ті, хто витрачає на себе”.

  1. Любов і дружба

Любов у будь-якій формі приносить щастя в наше життя. Здорові стосунки з друзями, сім’єю та близькими людьми можуть покращити якість Вашого життя і принести в нього радість.

“У глибині душі ми соціальні істоти, незалежно від того, наскільки сором’язливі або тихі деякі з нас”. “Ми хочемо, щоб нас любили ті, хто поруч з нами. Для того, щоб бути щасливими, необхідно мати значущі стосунки з іншими людьми, як романтичні, так і платонічні. Який сенс жити щасливим життям, якщо ти не можеш відчути його з тими, хто поруч?”

  1. Задоволення основних потреб

Це очевидно, але наявність доступу до їжі, води, одягу та житла є ключовими для щастя. Однак існує хибна думка, що більше грошей і матеріальних благ, які виходять за рамки цих потреб, прямо корелюють зі щастям, а це не обов’язково так.

“Я дивився документальний фільм під назвою “Щасливий”, який пояснював науку про справжнє щастя, вивчаючи рівень щастя у багатих та бідних країнах, – розповідає Джошуа Отусанья. “Результати дослідження показали, що гроші і щастя лише до певної міри безпосередньо пов’язані між собою. Гроші є основним фактором щастя до тих пір, поки не будуть задоволені ваші базові потреби – їжа, вода, житло, одяг тощо. Після того, як ви можете дозволити собі задовольнити ці потреби, кількість щастя, яке можуть принести вам гроші, вже не збільшується”.

  1. Збереження здоров’я

На жаль, наше здоров’я не завжди є чимось, що ми можемо контролювати. Однак, що в наших руках, так це наша здатність піклуватися про своє тіло якнайкраще. Залишатися активними, їсти їжу, яка живить наше тіло, і плекати наше психічне здоров’я (яке є таким же важливим, як і фізичне) – все це сприяє нашому щастю.

  1. Прийняття себе

Величезна частина щастя у вашому житті – це бути задоволеним самим собою. Для більшості це означає дотримання певного морального кодексу, який дає їм розум і робить їх підзвітними. Самоактуалізація, описана в теорії ієрархії потреб Маслоу, моральність і вірність собі – все це є важливими складовими задоволеності собою.

“Ключ – любити себе, – каже користувач Quora Андреа Хаас. “Коли ви навчитеся любити себе, ви помітите, що відбудеться кілька речей: Ви перестанете шукати щастя поза собою. Ви не будете відчувати себе змушеними робити щось заради прийняття або схвалення, і перестанете купувати речі, які вам не потрібні, заради тимчасового задоволення.

Ви перестанете приймати все на свій рахунок. Відмова не розбиває душу… Ніхто не може зрозуміти вас так, як ви самі себе розумієте, тому не чекайте, що це станеться. Будьте самі собі адвокатом.

Ваше життя стане більш барвистим. Без цього соціального тиску ви відкриєте для себе те, що вам дійсно подобається робити, і, можливо, навіть відкриєте в собі приховані таланти в цьому процесі. Ваші мотивації будуть чистими. Ви не будете займатися спортом або просуватися по кар’єрних сходах, щоб справити на когось враження, ви будете робити це для себе.

Ви зрозумієте, що заслуговуєте на щастя. Ви навіть зрозумієте, що дарувати любов іншим стало набагато легше”.