Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Різдво в Україні

Гру 24, 2022
Новорічні прикраси

Різдво в Україні може святкуватися як 25 грудня, так і 7 січня. Це пов’язано з тим, що різні православні та греко-католицькі церкви в Україні використовують старий “юліанський” або “новий” григоріанський календарі для своїх церковних свят. Все більше українців та українських церков святкують Різдво 25 грудня. Деякі з них святкують “Різдво Христове” та “Православне Різдво”.

Головна різдвяна трапеза, яка називається “Свята Вечеря” (або Свята Вечеря), готується напередодні Різдва (24 грудня або 6 січня). Традиційно люди постять (нічого не їдять) цілий день, але ви можете почати день, випивши трохи святої води, освяченої в церкві.

Не можна починати їсти їжу, поки на небі не з’явиться перша зірка. Тому люди (особливо голодні!) виходять на вулицю, як тільки починає сутеніти, щоб спробувати побачити першу зірку. Зірка символізує подорож мудреців до Ісуса і те, що Ісус народився, а отже, Різдво може розпочатися!

Зазвичай на стіл ставлять 12 страв, які символізують 12 учнів Ісуса Христа. Традиційно страви не містять м’яса, яєць чи молока. Основною стравою часто є “кутя” – різновид солодкої каші з пшениці. Інші страви можуть включати гриби, квашену капусту, червоний борщ, вареники, відомі як “вареники”, “пиріжки”, “голубці” (голубці, які на Різдво готують без м’яса!), “пиріжки” (капустяні булочки), сиг і “колач” (спеціальний різдвяний хліб). Ще одну вечерю з 12 страв їдять на Святвечір (25 грудня або 7 січня). У цій трапезі частина страв буде містити м’ясо.

У кімнаті, де святкують Святу вечерю, зазвичай ставлять дідуха. Дідух виготовляється з пшеничного снопа і символізує великі пшеничні поля в Україні. Він буквально означає “дідівський дух” і може уособлювати предків, які перебувають з людиною в її пам’яті. Іноді люди використовують кілька колосків у вазі, а не цілий сніп пшениці.

Після трапези люблять співати колядки та щедрівки. Їх можна співати за столом, а можна вийти колядувати на вулицю. Люди іноді несуть яскраві зірки на палицях, коли йдуть колядувати.

Від української колядки “Щедрик” походить популярна “Колядка дзвонів”.

Святий Миколай (відомий як Святий Миколай) відвідує дітей в Україні 19 грудня, коли в Україні також святкується День Святого Миколая. Дід Мороз / Дід Мороз (Дід Мороз) може принести вам подарунки напередодні Нового року, а не на Різдво. Дід Мороз часто подорожує зі своєю онукою Снігуронькою (що означає снігуронька).

Популярною прикрасою є виготовлення паперових сніжинок, які вішають на ялинку або у вікна. У деяких частинах Західної України ялинки часто прикрашають штучним павутинням, що пов’язано з історією про Різдвяного павука. Вони виготовляються з паперу та срібного дроту і називаються “павучки” (що означає “маленький павучок”).