7 фактів, які повинен знати кожен власник домашнього улюбленця про смертельний парвовірус

Чоловік з собакою

Парвовірус – дуже заразний і смертельно небезпечний вірус, який вражає собак, особливо цуценят.

Парвовірус – це тип вірусу, який може інфікувати як людей, так і тварин. Існує кілька типів парвовірусу, які вражають різні види тварин, але найвідоміший тип парвовірусу – це собачий парвовірус, який вражає собак. Ось кілька важливих речей, які кожен власник домашнього улюбленця повинен знати про парвовірус:

  • Що таке парвовірус? Парвовірус – це дуже заразне вірусне захворювання, яке вражає собак. Воно може викликати важку і часто смертельну діарею, блювоту та зневоднення, особливо у цуценят.
  • Як він передається? Парвовірус передається через прямий контакт з інфікованими собаками або їхніми фекаліями. Вірус може виживати в навколишньому середовищі місяцями, тому собаки також можуть заразитися, контактуючи із зараженими предметами, такими як миски для їжі та води, іграшки або навіть трава.
  • Які симптоми? Симптоми парвовірусу включають втрату апетиту, блювоту, діарею (часто криваву), млявість і лихоманку. Цуценята більш схильні до розвитку важких симптомів, ніж дорослі собаки.
  • Як діагностується? Парвовірус діагностується за допомогою поєднання клінічних ознак, фізикального обстеження та діагностичних тестів, таких як аналізи крові та фекалій.
  • Як це лікується? Парвовірус не виліковний, тому лікування включає підтримуючу терапію, спрямовану на полегшення симптомів і запобігання ускладненням. Це може включати госпіталізацію, внутрішньовенні крапельниці, антибіотики та протинудотні препарати.
  • Як цьому запобігти? Найкращий спосіб запобігти зараженню парвовірусом – забезпечити своєчасну вакцинацію вашого собаки. Цуценята повинні отримати серію щеплень, починаючи з 6-8 тижневого віку, з повторними щепленнями кожні 3-4 тижні, поки їм не виповниться щонайменше 16 тижнів. Дорослі собаки повинні отримувати регулярні ревакцинації для підтримки імунітету.
  • Що робити, якщо я підозрюю, що у мого собаки парвовірус? Якщо ви підозрюєте, що у вашого собаки парвовірус, вам слід негайно звернутися до ветеринара. Рання діагностика та лікування можуть підвищити шанси на успішний результат. Тим часом тримайте собаку ізольовано від інших собак, щоб запобігти поширенню вірусу.
Кірова Єва

Кірова Єва