Що Потрібно Для Заміни Водійського Посвідчення в Україні?

Що Потрібно Для Заміни Водійського Посвідчення в Україні

У сучасному світі водійське посвідчення відіграє ключову роль у житті активних громадян. Чи то через знос часом, чи втрату, чи необхідність оновлення інформації – процес заміни водійського посвідчення є важливим аспектом для кожного водія. У цьому тексті ми розглянемо, які документи та процедури необхідні для оновлення водійських прав в Україні, забезпечивши читачам зрозумілий і докладний путівник по крокам цього процесу.

Необхідні документи

Для заміни водійського посвідчення в Україні, водії повинні підготувати та подати наступний пакет документів:

 1. Заява про заміну водійського посвідчення: Заява зазвичай заповнюється безпосередньо у відділі сервісного центру МВС або онлайн через відповідні урядові портали.
 2. Діюче водійське посвідчення: Оригінал посвідчення, яке підлягає заміні.
 3. Паспорт громадянина України та ідентифікаційний код: Для підтвердження особи та громадянства.
 4. Фотографія розміром 3.5 x 4.5 см: Зазвичай потрібна актуальна фотографія, що відповідає встановленим нормам.
 5. Медична довідка про стан здоров’я: Довідка форми №083/о, яка підтверджує відсутність медичних протипоказань для керування транспортним засобом.
 6. Квитанція про оплату послуги сервісного центру.

Процес заміни

Заміна водійського посвідчення в Україні – це детально регламентований процес, який вимагає від водія слідувати встановленим крокам:

 1. Підготовка документів: Збір усіх необхідних документів, що були перелічені у попередньому розділі.
 2. Запис на прийом: Візит до сервісного центру МВС часто вимагає попереднього запису через офіційний портал або телефоном, щоб уникнути зайвого очікування.
 3. Оплата державного мита: Перед подачею документів необхідно оплатити встановлені державою тарифи, як правило, це можна зробити онлайн або безпосередньо в сервісному центрі.
 4. Подання документів і проходження фотографування: Пред’явлення всіх документів співробітнику сервісного центру, фотографування для нового посвідчення.
 5. Отримання тимчасового дозволу: У більшості випадків, після подачі документів видається тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом.
 6. Отримання нового посвідчення: Через визначений період часу, який може варіюватися в залежності від регіону і навантаження на сервісний центр, водій отримує нове посвідчення.

Вартість заміни

Витрати на заміну водійського посвідчення в Україні у 2023 році різняться залежно від типу заміни:

 • Видача нового посвідчення після успішного проходження курсів та іспитів коштує близько 227 грн.
 • Оновлення посвідчення водія з отриманням додаткової категорії (з необхідністю здачі іспиту) обійдеться приблизно в 214 грн.
 • Заміна пошкодженого або втраченого посвідчення вартує близько 201 грн.
 • Зміна особистих даних у посвідченні водія також коштує 201 грн.

Важливо враховувати, що кінцева сума може коливатися в залежності від додаткових сервісів, наприклад, якщо послуги надаються через приватні агенції. Також не забудьте додати витрати на медичний огляд, який може становити від 200 до 250 грн. Отже, загальні витрати можуть варіюватися від приблизно 450 грн до 1500 грн, залежно від обраних варіантів і необхідних послуг.

Заміна онлайн

Щоб замінити водійське посвідчення онлайн в Україні, ви можете скористатися наступними кроками:

 1. Відвідайте Офіційний веб-сайт сервісного центру МВС або застосунок “Дія”. Зазвичай процес починається з реєстрації або входу в особистий кабінет на платформі.
 2. Оберіть послугу заміни водійського посвідчення. На сайті зазвичай є розділ послуг, де можна вибрати заміну водійського посвідчення.
 3. Вкажіть необхідні дані. Під час оформлення заміни вам потрібно буде вказати особисті дані, причину заміни, а також завантажити сканкопії необхідних документів.
 4. Сплатіть вартість послуги. Після заповнення усієї необхідної інформації вам буде запропоновано сплатити вартість заміни через електронну платіжну систему.
 5. Очікуйте на обробку вашого запиту. Після оплати та подання заявки ваш запит буде оброблено. Вам буде надано інформацію про статус заявки та інструкції щодо отримання нового посвідчення, як правило, через електронну пошту або через систему повідомлень у особистому кабінеті.

Як замовити в “ДІЯ”

Щоб замовити заміну водійського посвідчення через “Дія”, вам потрібно завантажити та зареєструватися в мобільному додатку “Дія”. Далі слід вибрати послугу заміни водійського посвідчення, заповнити необхідні дані та надати вимоги до документів. Оплатити послугу можна також через додаток. Для оновлення водійського посвідчення через мобільний застосунок “Дія” потрібно дотримуватися такої процедури:

 1. Увійдіть у свій обліковий запис у застосунку “Дія”.
 2. Торкніться значка з трьома точками, який знаходиться під вашим цифровим посвідченням водія.
 3. Оберіть функцію “Заміна посвідчення”.
 4. Зазначте причину, для якої ви проводите заміну, вкажіть свою домашню адресу та тип документу, що вам потрібен.
 5. Визначте сервісний центр, де вам буде зручно отримати нові пластикові права.
 6. Внесіть свої контактні дані та електронно підпишіть заявку.
 7. Оплатіть встановлений адміністративний збір за послугу впродовж наступних 10 хвилин, щоб уникнути анулювання заявки. Після цього очікуйте на сповіщення про готовність вашого нового посвідчення або запрошення відвідати обраний сервісний центр для його отримання.

Заключення

Заміна водійського посвідчення є стандартною процедурою, яка вимагає уваги до деталей і належного планування. Підготовка відповідних документів, розуміння процесу заміни та своєчасна оплата визначених тарифів гарантують, що процедура пройде гладко та без непередбачених складнощів. Важливо стежити за актуальними змінами в законодавстві та тарифах, щоб бути в курсі можливих оновлень у процесі заміни посвідчень. Врешті-решт, заміна водійського посвідчення – це не лише бюрократична необхідність, але й крок до забезпечення вашої безпеки та легальності на дорогах.

Часті питання

Скільки часу триває заміна водійських прав?

Зазвичай заміна водійських прав займає від кількох днів до кількох тижнів. Точний час може залежати від регіону, завантаженості сервісних центрів та типу послуг (стандартна чи термінова заміна).

Що потрібно для заміни прав після 2 років?

Для заміни прав після 2 років необхідно подати стандартний пакет документів, включно з медичною довідкою, яка не повинна бути старішою за визначений термін, та діючим посвідченням водія. Також може знадобитися повторне проходження тестів на знання ПДР, якщо передбачено законодавством.

Яка довідка потрібна для заміни посвідчення водія?

Для заміни посвідчення водія необхідна медична довідка форми №083/о, яка підтверджує відсутність медичних протипоказань для керування транспортним засобом.

Що робити якщо закінчився термін дії посвідчення водія за кордоном?

Якщо термін дії посвідчення водія закінчився під час перебування за кордоном, рекомендується звернутися до найближчого консульства або дипломатичної місії України для консультації та можливого отримання тимчасового дозволу або посвідчення водія. Також можна звернутися за інформацією до відповідних органів країни перебування щодо можливості продовження терміну дії іноземних посвідчень.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.