Сирники домашні – страва по-особливому тепла, що викликає найприємніші асоціації. Дехто запитує, чому їх називають саме так, адже головний інгредієнт страви зовсім не сир, а сир. Річ у тім, що добре знайома нам назва цього кисломолочного продукту з’явилася тільки в XVIII столітті. До цього ж часу називали просто “сир”, а страви з нього – “сирними” (у старих книгах, наприклад, паска називається саме “сирною”). До речі, товсті сирні оладки (тобто домашні сирники) готували в нашій країні здавна: наприклад, їх подавали на Масляну поряд із пишними дріжджовими млинцями або тонкими млинцями.
Інгредієнти:
- Сир – 200 г;
- Цукор – 1 ст. л.;
- Сіль – на кінчику ножа;
- Ванільний цукор – 1 ч. л.;
- Яйце – 1 шт.;
- Борошно – 1-2 ст. л. + 2-4 ст. л. для розкачування тіста і панірування сирників;
- Рослинна олія – 2-3 ст. л.
Приготування:
- Приготуйте потрібну суміш для домашніх сирників. Спершу сир перетріть через сито в потрібну ємкість. Якщо у вас сир занадто вологий, відкиньте його на марлю, складену вчетверо, щоб позбавитись рідини.
- У ємкість з сиром додайте звичайний і ванільний цукор, а також сіль. Перемішайте.
- Яйце збийте вінчиком. Додайте в сирну масу і перемішайте лопаткою або виделкою.
- У сирну масу додайте борошно. Перемішуйте лопаткою до отримання тіста однорідної гладкої консистенції. Миску з тістом для сирників залиште на 15 хвилин у холодильник.
- Стіл трохи присипте борошном. Викладіть сирне тісто для домашніх сирників і сформуйте з нього товсту ковбаску діаметром приблизно 5 см. Якщо борошна недостатньо, додайте ще трохи і перемішайте.
- Отриману “ковбаску” наріжте кружальцями завтовшки не більше 1,5 см. Кожен обваляйте в борошні й залиште на столі, присипаному борошном, до використання.
- У великій сковороді діаметром 24-26 см добре нагрійте олію. Викладіть у неї сирники та смажте по 2 хвилини з кожного боку до рум’яної скоринки.
- Сковороду з домашніми сирниками накрийте кришкою і тримайте на слабкому вогні 3 хвилини. На стіл подайте гарячими, доповнивши сметаною, згущеним молоком, варенням або джемом.