Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Скільки кілокалорій потрібно в день: Визначення та розрахунок

Тра 8, 2023
Скільки Кілокалорій Потрібно в День? 🥗

Здорове харчування є ключовим фактором для збереження здоров’я і підтримки оптимальної ваги. Для досягнення цих цілей важливо знати, скільки кілокалорій потрібно в день. В цьому матеріалі ми розглянемо визначення кілокалорій, причини необхідності знати скільки кілокалорій потрібно в день, методи розрахунку, рекомендації щодо складу раціону та ризики перевищення або недостатку кілокалорій в денному раціоні.

Визначення кілокалорій та їх значення для здоров’я

Кілокалорії (ккал) – одиниця енергії, яка використовується для вимірювання кількості енергії, яку людина отримує з їжі. За допомогою кілокалорій визначається енергетична цінність їжі та напоїв. Залежно від віку, статі, ваги, зросту та рівня фізичної активності, кожна людина потребує різної кількості кілокалорій на день.

Збалансований раціон з правильною кількістю кілокалорій може допомогти у підтримці здоров’я серця, контролю ваги та попередженні ризиків розвитку хронічних захворювань, таких як діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання та рак.

Чому потрібно знати скільки кілокалорій потрібно в день

Знання денної кількості кілокалорій може допомогти в підтримці здоров’я та форми. З одного боку, денне перевищення кілокалорій може призвести до набору надмірної ваги, а також збільшення ризику розвитку хронічних захворювань. З іншого боку, денний недостаток кілокалорій може призвести до втрати ваги, але також може спричинити недостатню поставку живильних речовин та енергії, що може призвести до ослаблення та гіпоглікемії.

Методи розрахунку кількості кілокалорій

Існує кілька методів розрахунку кількості кілокалорій, які можуть враховувати вік, стать, вагу, зріст та рівень фізичної активності людини. Один з таких методів – формула Гарріса-Бенедикта, яка враховує вік, стать, вагу та зріст. Рівень фізичної активності також має значення при розрахунку денної кількості кілокалорій. Інші методи розрахунку включають у себе визначення відносної ваги, рівня фізичної активності та індивідуальні особливості.

Приклади розрахунку кількості кілокалорій для різних категорій людей

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, середній дорослий чоловік повинен споживати близько 2500 ккал на день, а жінка – близько 2000 ккал на день. Однак ці значення можуть відрізнятися в залежності від індивідуальних особливостей кожної людини. Наприклад, для дітей та підлітків потреби в кілокалоріях будуть відрізнятися в залежності від їх віку та статі. Для дорослих людей, які займаються фізичними вправами на різні рівні, денна кількість кілокалорій може відрізнятися в залежності від їх рівня фізичної активності та мети тренувань.

Наприклад, люди, які займаються легкою фізичною активністю або ведуть малоактивний спосіб життя, можуть потребувати менше кілокалорій на день, ніж ті, хто займається інтенсивними тренуваннями. Спортсмени, які займаються професійним спортом, можуть потребувати від 3000 до 5000 ккал на день в залежності від віку, статі, ваги та рівня фізичної активності.

Як складати раціон з правильною кількістю кілокалорій

Після розрахунку кількості кілокалорій, яку необхідно споживати на день, важливо скласти збалансований раціон, який міститиме достатню кількість живильних речовин та енергії. При цьому варто дотримуватися принципів збалансованого харчування та включати у раціон різноманітні продукти з різними корисними властивостями.

Рекомендації щодо складу денного раціону

Харчування повинно бути збалансованим та різноманітним. Здоровий раціон повинен містити достатню кількість білків, жирів та вуглеводів, а також вітамінів та мінералів. Для забезпечення денної кількості кілокалорій варто включати в раціон різні продукти, такі як свіжі фрукти та овочі, хліб, рис, макаронні вироби, риба, м’ясо та молочні продукти. Варто уникати продуктів, які містять багато цукру та насичених жирів.

Приклади денних раціонів з різною кількістю кілокалорій для різних категорій людей

В залежності від віку, статі та рівня фізичної активності, денна кількість кілокалорій може значно відрізнятися. Нижче наведені приклади денних раціонів з різною кількістю кілокалорій для різних категорій людей:

 1. Для жінок віком 20-30 років з малоактивним способом життя:
 • Сніданок: мюслі з молоком, 1 яблуко;
 • Обід: тунець в консервах, рис, брокколі;
 • Вечеря: курка на пару, гречка, салат з овочів;
 • Сніданок 2: бутерброд з моцарелою та помідорами;
 • Перекус: груша;
 • Вечеря 2: кус-кус, курячі котлети, томатний соус.
 1. Для чоловіків віком 30-40 років зі середньою фізичною активністю:
 • Сніданок: яєчня з беконом, тост з житнього хліба, апельсин;
 • Обід: стейк зі свинини, картопляне пюре, салат з овочів;
 • Вечеря: паста з морепродуктами, томатний соус, рукола;
 • Сніданок 2: банан, горіхи;
 • Перекус: йогурт з мюслі;
 • Вечеря 2: салат з курячим філе, овочами та запеченою картоплею.
 1. Для спортсмена зі спортивною активністю від 4-х разів на тиждень:
 • Сніданок: яйця, бекон, каша з вівсяних пластівців, 2 шматочки хліба, фруктовий сік;
 • Обід: тунець, рис, брокколі, фрукт;
 • Вечеря: стейк з говядини, картопляне пюре, салат з овочів;
 • Сніданок 2: кус-кус з молоком, мед та фрукт;
 • Перекус: йогурт з мюслі, горіхами та сухо виноградом;
 • Вечеря 2: салат з тунцем та овочами, кукурудзяні хлібці з оливковою олією.

Важливо пам’ятати, що ці приклади раціонів є лише загальними рекомендаціями та можуть відрізнятися в залежності від індивідуальних потреб кожної людини.

Цікава стаття для Вас – Скільки фініків можна їсти в день

Ева Кірова

Висновок

Для збереження здорового способу життя та підтримки оптимального рівня фізичної та розумової активності важливо дотримуватися правильної кількості кілокалорій на день. Існує кілька методів розрахунку денної кількості кілокалорій, які враховують вік, стать, вагу, зріст та рівень фізичної активності людини. Після розрахунку кількості кілокалорій, необхідно скласти збалансований раціон, який міститиме достатню кількість живильних речовин та енергії.

Нездоровий спосіб життя, недостатня фізична активність та неправильне харчування можуть призвести до багатьох проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння, хвороби серця та судин, діабет, артеріальна гіпертензія та інші. Тому варто звернути увагу на власний раціон та дотримуватися рекомендацій щодо денної кількості кілокалорій та збалансованого харчування.