Топ-10 Технологічних трендів, які визначатимуть 2024 року

Нові технології

Останніми роками ми стали свідками часу глобальної нестабільності, позначеної пандеміями, інфляцією, геополітичними потрясіннями, проблемами з постачанням, блокадами тощо.

Ми розглядаємо технологічні тренди, які трансформують бізнес у 2023 році, за якими варто уважно стежити.

  1. Цифрові двійники

Цифрові двійники вже кілька років позиціонують себе як один з провідних технологічних трендів сучасності, особливо якщо говорити про промисловий сектор. Це не тільки цифрові копії об’єктів, просторів, фізичних систем або процесів, за допомогою яких можна отримати більш точну продукцію, знизити витрати або передбачити можливі помилки. Вони також відкривають світ можливостей щодо тестування та моделювання того, чи є поведінка промислового підприємства, наприклад, адекватною.
Фізичні об’єкти можуть бути оцифровані з хмари точок, інформація може бути систематично сегментована і позначена тегами, можуть бути створені і оптимізовані ланцюги поставок, процеси і обладнання можуть бути автоматизовані з використанням інших технологій, таких як штучний інтелект, може бути підвищена безпека, оптимізований контроль якості і прогнозоване технічне обслуговування тощо.
Ця технологія дозволяє нам змінювати потрібні нам компоненти в цифровому світі до тих пір, поки вони не будуть оптимізовані і не досягнуть своєї найкращої версії в реальному світі. Вона повністю змінить способи вдосконалення бізнес-процесів, підвищить ефективність та експоненціально заощадить витрати в будівництві, аеронавтиці, охороні здоров’я, освіті та інших галузях.

  1. Блокчейн переосмислює довіру

Досі процеси онлайн-платежів за участю двох сторін здійснювалися через посередника, який перевіряє дані через централізовану систему, що могло призвести до багатьох проблем. Однак з появою технології блокчейн та її децентралізованої моделі остаточний контроль з боку організації знімається, а дані зберігаються в зашифрованому і набагато більш безпечному вигляді.
Децентралізація створює нові способи укладання угод, спілкування та ведення бізнесу, а також сприяє автоматизації, що призводить до значного зростання цифрової власності.
За прогнозами Gartner, до 2025 року комерційна додана вартість цієї технології зросте до понад 176 мільярдів доларів США, саме тому вона перетворилася з технології виключно для фінансового сектору або більш пов’язаної з криптовалютами на технологію, яка починає впроваджуватися в багатьох секторах.
Блокчейн створює нові бізнес-ідеї, прискорює процес перевірки транзакцій, запобігає шахрайству та кібератакам, є високоефективним, надійним та безпечним. Саме тому для ведення бізнесу в найближчі роки критично важливим буде покращення відстеження даних, створення нових білінгових систем, розміщення патентів, відстеження процесів продажу, захист медичних даних тощо.

  1. IoT для гіперзв’язаного світу

Ми є свідками часу, коли датчики Інтернету речей та мережі підключених пристроїв стали фундаментальним моментом для створення цифрових двійників, побудови метапростору, покращення роботи розумних машин або проектування міст майбутнього.
У нашому особистому та робочому житті з’являється все більше розумних пристроїв, але до цього часу ми стикалися з деякими проблемами в комунікаційних проблемах через різні платформи або операційні системи. Тому 2023 рік стане роком розробки глобальних стандартів і протоколів для більш ефективної комунікації.
Технологія Інтернету речей збирає та інтерпретує дані, зібрані промисловими машинами, а потім надає інформацію про процес для підвищення ефективності, економії витрат на виробництві, виявлення нових можливостей для бізнесу та споживчих тенденцій або сприяння інноваціям продуктів.
І ми знаходимося лише на ранніх стадіях того, що може бути досягнуто, оскільки прогнози свідчать про те, що до 2023 року буде використовуватися близько 50 мільйонів пристроїв Інтернету речей. Це створить величезну мережу взаємопов’язаних пристроїв, які забезпечать більшу безпеку, ефективність та прийняття рішень для бізнесу, оскільки більше даних буде зібрано та проаналізовано.

  1. Штучний інтелект і безпека

Однією з важливих тенденцій 2023 року, тісно пов’язаною з пристроями Інтернету речей, буде захист даних, якими обмінюються “розумні” електромережі. Покращення можливостей безпеки таких пристроїв стане пріоритетом для компаній, і штучний інтелект буде відігравати центральну роль у вирішенні цього завдання.
Розвиток 5G означає більш швидкий зв’язок і можливість підключення більшої кількості пристроїв. Штучний інтелект і машинне навчання забезпечують більш проактивний підхід до рішень в області безпеки і дозволяють швидко автоматизувати процеси прийняття рішень і створювати шаблони на основі неповних або змінених даних.
Алгоритми навчаються на основі точних даних про загрози, що дозволяє їм швидше виявляти небезпеки, досягати мінімальної похибки, прогнозувати потенційні загрози і допомагати експертам з кібербезпеки створювати більш надійні протоколи.
У Plain Concepts ми реалізували проект, який використовує методи навчання з підкріпленням для виконання різних тестів, вивчення способів атак, тестування систем безпеки наших клієнтів і навчання на власних помилках, щоб системи були набагато краще підготовлені. Ми також є виконавцем керівних принципів Національного криптологічного центру Іспанії. Ми є ключовими гравцями у впровадженні рішень, які реагують на інциденти безпеки, покращуючи кібербезпеку країни та досягаючи більш безпечного та надійного кіберпростору.

  1. Квантові обчислення

Це також одна з найпопулярніших тенденцій, яка набирає популярності в останні місяці і означатиме “до і після” практично у всіх аспектах нашого життя.
Це форма обчислень, яка використовує переваги квантових явищ, таких як суперпозиція і заплутаність. Його застосування варіюється від запобігання поширенню таких захворювань, як коронавірус, до розробки нових вакцин і управління ризиками і шахрайством у фінансовому секторі.
Суттєвим диференціюючим фактором цього напрямку є те, що квантові комп’ютери набагато швидші за звичайні комп’ютери, саме тому великі компанії, такі як Microsoft, AWS та Google, докладають чимало зусиль до інновацій у цій галузі. Так, очікується, що у 2029 році їх доходи на світовому ринку перевищать $2,5 млрд.

  1. Метапростір

Ця тенденція стала постійною темою в будь-якій розмові про майбутнє технологічного сектору. Це середовище має величезні економічні перспективи і, як очікується, досягне 800 мільярдів доларів до середини цього десятиліття і 2,5 трильйона доларів до 2030 року. Незалежно від проблем, з якими стикається Мета при формуванні своїх планів, метапростір, у своїй первісній концепції, може надати компаніям чудові можливості з точки зору збільшення соціальної присутності, віддаленої роботи, платежів, охорони здоров’я, торгівлі продуктами тощо.
Багато компаній вже використовують це середовище для вдосконалення своєї продукції, надання іншого іміджу бренду або налагодження зв’язку зі своїми споживачами. Промисловий метапростір є однією з найбільших надій сектору і того, що відомо як Індустрія 5.0. Сфери застосування численні, починаючи від захоплення і оцифрування реального світу, розуміння і збагачення даних у віртуальному середовищі або досягнення стійких цілей з оптимізацією витрат.
Ми все ще далекі від того, щоб побачити цей цифровий всесвіт, який поєднує віртуальну і фізичну реальність у спільному онлайн-просторі. Проте він повністю змінить те, як ми працюємо, робимо покупки або розважаємось, і ми вже почали бачити деякі з його можливостей.

  1. Супердодатки

Виникає в результаті поєднання додатку, платформи та цифрової екосистеми в межах одного додатку. Це технологічний еквівалент швейцарського армійського ножа, який поєднує в собі багато інструментів, що мають однакове призначення і можуть бути використані або вилучені відповідно до потреб кожного користувача.
Вони працюють на одній платформі, яка пропонує численні послуги і де можна створити персоналізований, цікавий і далекосяжний користувацький досвід. Фактично, вони дають змогу включати в себе настільні і мобільні корпоративні програми, такі як робочі процеси, платформи для співпраці і обміну повідомленнями.
З часом вони підтримуватимуть чат-ботів, технології на основі Інтернету речей і технології з ефектом занурення, такі як метапростір.

  1. Роботизована автоматизація процесів (RPA)

Тісно пов’язана зі штучним інтелектом і машинним навчанням, RPA автоматизує такі бізнес-процеси, як інтерпретація заявок, обробка транзакцій, обробка даних або навіть відповіді на електронні листи.
Її головна перевага полягає в тому, що вона автоматизує повторювані завдання, які раніше виконувалися працівниками, дозволяючи їм зосередитися на більш творчих і продуктивних завданнях. Це також економить витрати, підвищує прибутковість, скорочує час, що витрачається на трудомісткі завдання, і має меншу ймовірність помилки.
Таким чином, він допомагає використовувати людський талант компаній і є дуже корисним для збору та зберігання різних даних у таких секторах, як фінанси, обслуговування клієнтів або людські ресурси.

  1. Нові енергетичні рішення

Прагнення досягти бізнес-моделей, які більш дбайливо ставляться до навколишнього середовища, поєднується з енергетичною кризою, в яку ми занурені. Поєднання обох факторів породжує нові формули для зменшення нашої дедалі більшої залежності від вуглеводнів. З цієї причини прикладні технології можуть переломити ситуацію.
Штучний інтелект корисний, особливо для посилення переваг відновлюваних джерел енергії, таких як вітрова і сонячна енергія, за допомогою прогнозованого технічного обслуговування. Аномалії можуть бути виявлені, а збої спрогнозовані до того, як вони відбудуться, що призводить до значної економії коштів.
Зелений водень також є однією з великих надій для енергетичного переходу і для зниження високого рівня викидів, вироблених такими галузями, як транспорт. Або технологія плавучих вітрових установок, яка максимально використовує вітер, одночасно відроджуючи прибережні громади і наближаючи виробництво енергії до центрів споживання.

  1. Сталі технології

Він також з’явився в нашому списку технологічних трендів 2022 року, і це не дивно, адже він сам по собі став трендом, який охоплює багато інших.
Останніми роками ми спостерігаємо, як багато компаній вносять численні зміни в організацію свого бізнесу та зосереджуються на скороченні та відстеженні викидів CO2, міграції в хмару, оптимізації та автоматизації процесів тощо.
Завдяки таким технологіям, як штучний інтелект, блокчейн, хмарні обчислення, розширена реальність або робототехніка, серед багатьох інших, можна створити більш екологічне та стійке майбутнє без шкоди для ефективності та зростання бізнесу.

Кірова Єва

Кірова Єва