В Ізраїлі знайдено сліди Саломеї, яка, за чутками, була годувальницею немовляти Ісуса

Місце розкопки

Розкопки печери, яка вважається місцем поховання Саломеї, яка, як стверджується в неканонічних писаннях, була годувальницею новонародженого Ісуса, знайшли більше ознак того, що вона була як важливою єврейською гробницею, так і християнським місцем паломництва, кажуть археологи.

Книга Якова, серед ранньохристиянських творів, які називаються апокрифами і не включені до Біблії, описує Саломею як таку, що сумнівається в історії про непорочне зачаття Ісуса. Вражена в одну руку, вона колише немовля, проголошує його “великим царем … народженим Ізраїлю” і отримує зцілення.

Роботи з підготовки 2000-річної печери для публічного доступу виявили внутрішній дворик площею 350 квадратних метрів (3 767 квадратних футів), кам’яні плити і мозаїчна підлога якого відповідають сімейним гробницям видатних євреїв, повідомило Управління старожитностей Ізраїлю (IAA).

Також були знайдені написи – деякі арабською мовою – і прикрашені масляні лампадки, які вказують на те, що це місце служило християнським паломникам, в тому числі до дев’ятого століття після мусульманського завоювання регіону, заявили в МАА.

Це місце, розташоване приблизно в 35 км (22 милях) на південний захід від Вифлеєму, було відоме протягом багатьох поколінь як печера Саломеї.

Раніше розкопки виявили єврейські реліквії, “але несподіванкою стало пристосування печери під християнську каплицю”, – йдеться в повідомленні IAA. “Судячи з хрестів і десятків написів, викарбуваних на стінах печери у візантійський і ранньоісламський періоди, каплиця була присвячена святій Саломеї”.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.