Як подивитися пароль від Wi-Fi на Windows 10: Крок за кроком

Як подивитися пароль від Wi-Fi на Windows 10

З кожним днем ми все більше залежимо від постійного та надійного підключення до Інтернету. Wi-Fi став таким же необхідним, як щоденна чашка кави для багатьох з нас. Однак, що робити, коли вам потрібно підключити новий пристрій до мережі, і ви не пам’ятаєте пароль? Якщо ви вже підключені до мережі на комп’ютері з Windows 10, то дізнатися забутий ключ доступу до Wi-Fi не так вже й складно.

Перед вами проста інструкція, що дозволить вам швидко та легко відновити пароль від вашої Wi-Fi мережі на комп’ютері з Windows 10, не вдаючись до зайвих технічних складнощів.

Методи перегляду збереженого пароля Wi-Fi

Переглянути збережений пароль від Wi-Fi на комп’ютері з Windows 10 можна кількома способами. Давайте детально розглянемо кожен з них.

Використання Центру мережі та спільного доступу

Для початку, вам потрібно відкрити “Центр мережі та спільного доступу”. Це можна зробити, натиснувши правою кнопкою миші на іконці Wi-Fi в системному треї та обравши “Відкрити Центр мережі та спільного доступу”. В цьому меню, перейдіть до “Змінити параметри адаптера”, знайдіть потрібне бездротове з’єднання, натисніть на нього правою кнопкою миші і оберіть “Стан”.

У вікні стану бездротового з’єднання, натисніть на “Властивості бездротової мережі”, а потім перейдіть на вкладку “Безпека”. Тут ви побачите засічки, які приховують пароль. Просто поставте галочку “Відобразити введені символи”, і перед вами з’явиться ваш пароль від Wi-Fi.

Використання командного рядка

Інший спосіб — це використання командного рядка. Для цього потрібно відкрити “Командний рядок” з правами адміністратора. Натисніть на кнопку пошуку на панелі задач, введіть “cmd”, клікніть правою кнопкою миші на “Командний рядок” та оберіть “Запустити від адміністратора”. У командному рядку введіть наступну команду:

netsh wlan show profile name=”НАЗВА_ВАШОЇ_МЕРЕЖІ” key=clear

Вам потрібно замінити “НАЗВА_ВАШОЇ_МЕРЕЖІ” на фактичну назву вашої Wi-Fi мережі. Після введення команди, скрольте вниз до розділу “Налаштування безпеки” та знайдіть рядок “Ключ безпеки”. Напроти неї буде вказано ваш пароль.

Завдяки цим методам, перегляд збереженого пароля Wi-Fi на Windows 10 стає простим та зручним завданням, яке не вимагає від користувача глибоких технічних знань. Важливо пам’ятати про конфіденційність та безпеку, ніколи не розголошуючи паролі та не використовуючи ненадійні мережі.

Використання стороннього програмного забезпечення

Якщо стандартні методи Windows 10 здаються недостатньо зручними або якщо ви шукаєте більш функціональний інструмент для управління паролями Wi-Fi, стороннє програмне забезпечення може бути саме тим, що потрібно. Ринок пропонує широкий вибір утиліт, які дозволяють не лише переглядати збережені паролі, а й управляти мережевими профілями, здійснювати їх експорт та імпорт, а також виявляти мережі в діапазоні дії.

Однією з найбільш популярних утиліт є Wi-Fi Password Revealer, яка має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та забезпечує швидкий доступ до необхідної інформації. Після установки та запуску програми вона автоматично виявляє всі мережі, до яких комп’ютер колись підключався, та відображає їх паролі.

Інший надійний інструмент — WirelessKeyView від NirSoft. Ця маленька, але потужна програма не потребує інсталяції та може бути запущена навіть з USB-накопичувача. Вона не тільки показує паролі, а й вказує рівень сигналу, тип шифрування та інші важливі деталі про кожну з мереж.

Не можна не згадати і про такий інструмент як WiFi Password Decryptor. Він використовує різні технології для розшифрування паролів та працює з багатьма версіями Windows. Програма має графічний інтерфейс та просту у використанні функцію експорту.

Однак, важливо зауважити, що при використанні стороннього програмного забезпечення завжди існує ризик безпеки. Необхідно завжди завантажувати такі програми тільки з офіційних або перевірених джерел, а також переконатися, що антивірусне програмне забезпечення вашого комп’ютера актуальне та надійне.

Використання стороннього програмного забезпечення може суттєво спростити процес управління паролями Wi-Fi та надати додаткові можливості, але необхідно пам’ятати про обачність та відповідальність при їх використанні.

Висновок

Підсумовуючи обговорення методів виявлення паролів від Wi-Fi у Windows 10, ми мали можливість дослідити широкий спектр підходів — від стандартних опцій операційної системи до використання сторонніх програм. Кожен з цих методів має свої переваги та недоліки, і вибір конкретного залежить від індивідуальних потреб та умов користування.

Стандартні інструменти Windows пропонують простоту та безпеку, адже не вимагають встановлення додаткового софту і використовують засоби, які вже інтегровані в систему. З іншого боку, сторонні програми надають розширені функції та гнучкість, дозволяючи користувачам не лише переглядати збережені паролі, а й керувати мережевими профілями, здійснювати бекап або відновлення даних, а також отримувати детальну інформацію про мережі.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.