Чи вимагає Ваша робота сидіти 40 або більше годин на тиждень? Якщо ви схожі на більшість Українців, то відповідь – так. Згорбитися над клавіатурою дуже легко, коли сидиш протягом тривалого часу. Однак неправильна поза офісного крісла може викликати деякі не дуже бажані побічні ефекти, включаючи напругу/біль у шиї, спині, колінах і стегнах, а також поганий кровообіг. Хороша новина полягає в тому, що ці потенційні проблеми можна вирішити за допомогою правильної постави, фізичних вправ та підтримуючого офісного крісла. Якщо вам цікаво, як поліпшити поставу за робочим столом, розгляньте наступні найкращі практики:
1. ПРАВИЛЬНА ПОСАДКА НА РОБОЧОМУ СТІЛЬЦІ.
Погана постава (наприклад, опущені плечі, витягнута шия і викривлений хребет) є причиною фізичного болю, який відчувають багато офісних працівників. Дуже важливо пам’ятати про важливість правильної постави протягом усього робочого дня. Окрім зменшення болю та покращення фізичного здоров’я, правильна постава також може підвищити настрій та впевненість у собі!
Ось як правильно сидіти за комп’ютером:
- Відрегулюйте висоту стільця так, щоб ступні ніг стояли рівно на підлозі, а коліна були на одній лінії ( або трохи нижче) зі стегнами.
- Сядьте прямо і відведіть стегна далеко назад у кріслі.
- Спинка стільця повинна бути дещо відкинута під кутом 100- 110 градусів.
- Переконайтеся, що клавіатура знаходиться близько і прямо перед вами.
- Щоб ваша шия залишалася розслабленою і знаходилася в нейтральному положенні, монітор повинен знаходитися прямо перед вами, на висоті декількох дюймів над рівнем очей.
- Сядьте на відстані не менше 20 дюймів (або на відстані витягнутої руки) від екрану комп’ютера.
- Розслабте плечі та слідкуйте за тим, щоб вони не піднімалися до вух або не округлювалися вперед протягом робочого дня.
2. ВПРАВИ ДЛЯ ПОСТАВИ.
Дослідження рекомендують рухатися протягом коротких проміжків часу кожні 30 хвилин або близько того, коли ви сидите протягом тривалого часу, щоб збільшити кровотік і зарядити організм енергією. На додаток до коротких перерв на роботі, ось кілька вправ, які можна спробувати виконати після роботи, щоб поліпшити поставу:
Щось таке просте, як 60-хвилинна силова прогулянка, може допомогти протидіяти негативним наслідкам тривалого сидіння і задіяти м’язи, необхідні для гарної постави.
Базові пози йоги можуть творити чудеса для тіла:
- Вони сприяють правильному вирівнюванню, розтягуючи і зміцнюючи м’язи, такі як м’язи спини, шиї і стегон, які напружуються при сидінні.
- Покладіть поролоновий валик під спину (там, де ви відчуваєте напругу або скутість), перекочуючи його з боку в бік. Це, по суті, діє як масаж для спини і допоможе вам сидіти прямо за столом з меншим дискомфортом.
3. ПРИДБАЙТЕ ПІДТРИМУЮЧИЙ СТІЛЕЦЬ.
Правильну поставу легше підтримувати за допомогою правильного стільця. Найкращі стільці для гарної постави повинні бути підтримуючими, зручними, регульованими та міцними.
Зверніть увагу на наступні особливості офісного крісла:
- Спинка, яка підтримує вашу верхню і нижню частину спини, дотримуючись природного вигину вашого хребта
- Можливість регулювання висоти сидіння, висоти підлокітників і кута нахилу спинки
- Підтримуючий підголівник
- Зручна набивка на спинці та сидінні
Правильне сидіння за партою так само важливо особливо під час формування дітей та їх скелета. Ми рекомендуємо проводити впраи кожні 20 хвилин це покращить загальний стан тіла, а особливо зробить міцним кістки та скелет в цілому. Також важливо слідкувати за посадкою, щоб дитина не була згорбленою, або відкинулась назад на стільці.