Як розпочати бізнес, працюючи на повну ставку

як відкрити бізнес

Якщо ви хочете розпочати додатковий бізнес під час роботи, може бути важко знайти для цього час і місце.

Однак за допомогою кількох простих рішень ви зможете легко звільнити місце для ще одного джерела доходу у своєму житті.

Ось кілька наших улюблених порад про те, як розпочати додатковий бізнес, працюючи на повну ставку:

Зрозумійте своє “чому”

Існує багато причин, чому ви можете захотіти розпочати додатковий бізнес.

Можливо, ви чимось захоплені, але не можете знайти час або гроші, щоб реалізувати це.

Можливо, є речі, які вам не подобаються на вашій поточній роботі, і ви хочете знайти інший спосіб заробляти гроші, який приносив би більше задоволення.

Незалежно від причини, чому ви хочете розпочати додатковий бізнес, працюючи на повну ставку, важливо, щоб ви зрозуміли своє “чому”, перш ніж приймати будь-які рішення.

Знайдіть послугу, яку ви можете надати

Після того, як ви визначили потенційну можливість, наступний крок – знайти послугу, яку можна надавати віддалено.

Це не означає, що це щось на кшталт вигулу собак чи няні, де клієнти повинні особисто зустрічатися з виконавцем.

Якщо ви не уявляєте, що може знадобитися людям у вашому районі, спробуйте пошукати на місцевих сайтах звичайні послуги, яких потребують люди – наприклад, прибирання будинку або догляд за подвір’ям – і подивіться, чи є там якісь можливості.

Ви можете виявити, що у вашому районі вже надається кілька подібних послуг, а це означає, що конкуренція для вас буде меншою!

Але якщо подібних підприємств не так багато (або їх взагалі немає), то це може бути ідеальною нішею для вас, щоб увійти на ринок.

Знайдіть аудиторію для свого побічного бізнесу

Після того, як у вас є ідея продукту або послуги та попередній план того, як вона буде реалізована, настав час знайти аудиторію.

Вам потрібно знайти аудиторію, яка не має достатнього рівня обслуговування і захоплена вашою темою.

Є два способи зробити це: соціальні мережі та email-маркетинг. Соціальні мережі дозволять вам зв’язатися з людьми, які вже цікавляться темою, яку ви висвітлюєте – можливо, вони чекали на когось на кшталт вас!

Email-маркетинг дозволить вам охопити людей, які ще не висловили зацікавленості, але могли б зацікавитися, якби знали про те, що ви можете запропонувати, але ще не чули про це (або просто не пам’ятають).

Створіть надійний бізнес-план для вашого побічного бізнесу

Бізнес-план – це документ, який описує ваші цілі, стратегії, ризики та витрати. Він дозволяє оцінити життєздатність ідеї вашого побічного бізнесу, перш ніж інвестувати в неї час або гроші.

У вас може бути ідея в голові про те, який побічний бізнес буде успішним, але немає способу дізнатися напевно, поки ви не знайдете час, щоб виписати всі деталі і припущення, що стоять за нею.

Добре написаний план допоможе переконатися, що ви не припускаєтеся помилок на цьому шляху, і внесе ясність, якщо щось піде не так, як заплановано.

Важливо пам’ятати, що не кожен вид бізнесу потребує формального письмового плану: деякі бізнеси керуються лише інстинктами (як, наприклад, багато митців).

Але якщо ви керуєте більш структурованим бізнесом, наприклад, інтернет-магазином, то запис того, як все буде працювати, може бути надзвичайно корисним, коли прийде час для зростання або розширення.

Створіть юридичні документи для вашого побічного бізнесу

Наступний крок – створення юридичних документів для вашого побічного бізнесу. Сюди входить бізнес-план і реєстрація вашої компанії в правовому полі вашої держави.

Якщо ви плануєте розпочати бізнес з повною або частковою зайнятістю, його необхідно зареєструвати як офіційну юридичну особу в уряді та отримати власний податковий ідентифікаційний номер.

Ви також можете створити ТОВ або, можливо, навіть зареєструватися як неприбуткова організація.

Також укладіть контракти з клієнтами, постачальниками та партнерами (за необхідності). Ці угоди допоможуть запобігти виникненню суперечок у майбутньому, а також переконатися, що всі знають, чого вони можуть очікувати від вас як професіонала, коли настане час оплати або надання послуг.

Якщо якісь співробітники працюють над проектами, пов’язаними з цим побічним підприємством – за умови, що вони ще не працюють в іншій компанії – переконайтеся, що у вас є трудові договори, підписані обома сторонами, щоб згодом не виникало ніяких непорозумінь!

Нарешті, створіть системи для податкового обліку та відстеження витрат, щоб все пройшло гладко, коли настане податковий сезон.

Тримайте витрати на свій побічний бізнес низькими

Не витрачайте занадто багато грошей на офісне обладнання. Ви захочете виконувати якомога більше роботи з комп’ютера та/або планшета, особливо якщо плануєте працювати в кав’ярні. Якщо ваш побічний бізнес віртуальний, вам може взагалі не знадобитися ніякого офісного обладнання!

Не витрачайте занадто багато грошей на маркетинг. Реклама на Facebook може бути складною і дорогою, коли мова йде про платний маркетинг для малого бізнесу, тому не перегинайте палицю. Замість цього зосередьтеся на залученні підписників у соціальних мережах, яким подобається те, що ви робите, щоб вони поділилися з друзями (навіть безкоштовно).

Не витрачайте занадто багато грошей на інвентар або витрати на доставку без крайньої необхідності – ваша мета повинна полягати в тому, щоб утримувати ці витрати на низькому рівні до того моменту, коли ви будете готові найняти працівника і відкрити офісний простір, який буде достатньо великим для всіх вас трьох!

Створіть простий веб-сайт для вашого бізнесу

Для початку вам потрібно створити простий веб-сайт для вашого бізнесу. Чудова новина полягає в тому, що сьогодні існує так багато безкоштовних конструкторів сайтів, що зробити це простіше простого (і дуже смачно).

Доменне ім’я – це, по суті, адреса вашого веб-сайту: те, що люди будуть вводити у своєму браузері, коли захочуть відвідати ваш сайт. Ви можете зареєструвати будь-яке доменне ім’я – бізнес.com, mybusiness.com тощо.

Ваш хостинг – це місце, де зберігається вся інформація про ваш сайт – які файли де зберігаються, скільки місця кожен файл займає на їхніх серверах і т.д. – так що коли хтось відвідує ваш сайт (наприклад, якби я відвідав “newsworld.com”), їхній браузер може знайти всі ці файли і красиво відобразити їх на екрані для мене!

Не кидайте свою роботу занадто рано

Навіть якщо у вас є велика сума заощаджень, все одно розумно залишити свою основну роботу принаймні на рік. Це дасть вам час дізнатися про те, як працює ваш бізнес, протестувати маркетингову стратегію та отримати зворотній зв’язок від клієнтів. Ви також зможете зосередитися на розвитку бізнесу, не турбуючись про те, що гроші надходитимуть щомісяця, а також про те, що роботодавець платитиме вам зарплату кожні два тижні (або через якийсь інший проміжок часу, якщо він платить щомісяця).

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.