Як можна заробити гроші в інтернеті

як заробити гроші в інтернеті у 2023 році

У наш час багато людей шукають легкі способи отримання додаткового заробітку. На щастя, існує багато способів заробити гроші в Інтернеті, збільшити свій щомісячний дохід або навіть почати нову кар’єру.

У цьому посібнику ми зосередимося на короткострокових і довгострокових ідеях для заробітку додаткових грошей, покладаючись на цифрові ресурси. Знайдіть те, що вам найбільше підходить, виходячи з вашої доступності та потреб.

1. Створіть інформаційну розсилку

Потенціал доходу: Ви можете почати з $10/місяць за підписку, і досягти до $2000 за рахунок спонсорської допомоги, коли ваша аудиторія зросте.

Очікується, що до 2025 року кількість користувачів електронної пошти у світі досягне 4,6 мільярда. Споживачі щодня проводять багато часу у своїх поштових скриньках у робочих або особистих цілях. Від спілкування з колегами до пошуку продажів продуктів або нового контенту – цей канал все більше завойовує довіру споживачів.

Якщо вам подобається писати контент і ви маєте певний досвід або пристрасть до певної галузі, ви можете розпочати власну розсилку та отримувати від неї прибуток, створивши преміум-підписку з ексклюзивним контентом. Exploding Topics та Motley Fool – чудові приклади для натхнення.

Ви можете почати з малого, поділившись цільовою сторінкою на своїх соціальних платформах, щоб поступово нарощувати аудиторію. Як тільки ви отримаєте більше тяги, ви можете інвестувати у веб-сайт і мотивувати своїх найбільших шанувальників перейти на преміум. Поясніть усі переваги, які вони отримають, якщо зроблять це, і спробуйте виправдати їхні очікування. Ось як до цього підійшов Stacked Marketer:

Давайте подивимося на розсилку того ж творця в якості прикладу:

Перш ніж монетизувати свою розсилку, перевірте ціни конкурентів у вашій ніші, щоб бути на крок попереду. У міру того, як ваш список електронної пошти та аудиторія зростає, ви також можете співпрацювати зі спонсорами та заробляти більше грошей, ділячись їхнім контентом або активами бренду у вашій інформаційній розсилці.

Щоб почати створювати розсилки та керувати своєю аудиторією, вам потрібно масштабоване рішення для email-маркетингу зі зручними функціями та цінами, які збільшуються лише тоді, коли зростає ваша аудиторія та дохід. 

2. Розпочати бізнес електронної комерції

Потенціал доходу: Ви можете досягти до 63 000 доларів щомісячного доходу за три місяці і до 127 000 доларів за перший рік.

Якщо ви шукаєте велику виплату, яка може поступово призвести до повної зайнятості, ви можете відкрити інтернет-магазин. Створити малий бізнес в Інтернеті ще ніколи не було так просто, за умови, що ви знайдете потрібні товари/послуги.

Щоб побудувати прибутковий бізнес, знайдіть товари/послуги, якими ви захоплені, і проведіть дослідження ринку, щоб визначити їх потенціал. Потім сядьте за карту логістики. Вам не обов’язково починати з великого, просто сформуйте свій бренд і робіть крок за кроком.

Більше того, ви також можете потрапити у світ дропшиппінгу – бізнес-моделі, яка з роками набула багато шанувальників. Коротше кажучи, ви виступаєте посередником між замовником і стороннім постачальником. Вам не потрібно нічого мати на складі, оскільки вони виконують замовлення від вашого імені.

Джерело

Як бачите, обидва способи не можуть принести вам гроші швидко, але при наполегливості і зусиллях, небо буде вашою межею.

Платформи електронної комерції для створення інтернет-магазинів

Які найпопулярніші веб-сайти електронної комерції для створення інтернет-магазину з нуля? Ось кілька варіантів:

 • Shopify: Один з найпопулярніших конструкторів веб-сайтів, з простим у використанні налаштуванням та великою кількістю допомоги під час реєстрації. Платформа пропонує безліч преміум-функцій та доповнень, а ціна починається від 29 доларів на місяць.
 • BigCommerce: Включає в себе інтуїтивно зрозумілий конструктор веб-сайтів з різними можливостями налаштування. Ця платформа підтримує багатоканальні продажі, інструменти SEO та багато варіантів оплати. Ціна починається від $29,95/місяць.
 • Wix: Зручний веб-сайт для початківців та багато дизайнерських шаблонів для створення красивого веб-сайту. Однак його управління запасами не є найкращим на ринку. Ціна починається приблизно від 20 доларів на місяць за базові функції.
 • Woocommerce: Це безкоштовний плагін для WordPress і один з найпопулярніших веб-сайтів для магазинів електронної комерції. Деякі з його переваг – це можливості SEO та підтримка клієнтів. Однак це не одне з найбільш масштабованих рішень.

В цілому, легко сказати, що відкриття магазину електронної комерції не є справою, що вимагає особливих зусиль. Щоб переконатися, що все пройде гладко, ознайомтеся з цим всеосяжним посібником з бізнес-плану електронної комерції. Якщо у вас мало часу, але вас приваблює ця бізнес-ідея, розгляньте дропшиппінг як альтернативу.

3. Приєднатися до партнерської маркетингової програми

Потенціал доходу: Початківці можуть заробляти до $1,000, партнери середнього рівня можуть досягати $10,000, а просунуті партнери можуть заробляти до $100,000+.

Стати афілійованим маркетологом – ідеальний варіант для професіоналів, зацікавлених в отриманні пасивного доходу. Партнерський маркетинг має місце, коли партнер або паблішер отримує комісію за продукт або послугу, які вони успішно просувають серед своєї аудиторії.

Партнери можуть вибирати між фізичними та цифровими продуктами, якщо вони відчувають, що можуть переконати свою аудиторію придбати їх. Незважаючи на те, що просування фізичних продуктів може конвертуватися швидше, ніж цифрових, комісія, як правило, нижча.

Джерело

Партнери зазвичай отримують унікальне посилання на веб-сайт, яке відстежує конверсії. Вони або розміщують його в публікації в блозі, або просувають через соціальні мережі, такі як Tiktok, Instagram або Youtube.

Інші вважають за краще запускати кампанії з оплатою за клік (PPC), якщо у них є гроші, які вони можуть інвестувати заздалегідь, щоб охопити споживачів, які з великою ймовірністю можуть конвертувати.

Давайте подивимося на деякі успішні партнерські маркетингові програми, на які вам краще звернути увагу.

Найкращі партнерські маркетингові програми для цифрових продуктів

 • Moosend: Якщо маркетинг електронною поштою – це ваша справа, ви не можете пропустити нашу фантастичну партнерську програму. Заробляйте 30% довічної періодичної комісії за кожного клієнта, який платить, і додаткову комісію, якщо вони оновлюються.
 • Shopify: Цей конструктор веб-сайтів пропонує щедру комісію в розмірі 200 доларів США, якщо залучений клієнт залишається активним передплатником протягом двох місяців.
 • Semrush: Цей інструмент SEO-маркетингу дає $200 за кожен продаж підписки і $10 за кожну безкоштовну пробну реєстрацію.
 • Coursera: Приєднуйтесь до партнерської програми Coursera і отримуйте комісію від 10 до 45%. Ця платформа пропонує все необхідне, щоб стати успішним партнером.

Найкраща партнерська маркетингова програма для фізичних продуктів

 • Amazon Associates: Ви можете заробити комісію від 1-10%, в залежності від програми. Печиво триває протягом дня.
 • Target: Це ще один відомий роздрібний бренд, що дозволяє отримувати до 8% комісії, а термін дії куки – сім днів.
 • Партнерська мережа eBay: Ця відома роздрібна платформа виплачує вам комісію в розмірі 1-4% в залежності від категорії товару. Термін дії файлів cookie – 24 години.

Щоб досягти успіху в партнерському маркетингу, створюйте цікавий і релевантний контент в рекламних цілях, щоб заробляти хороші гроші.

4. Стати інфлюенсером

Потенціал доходу: Мікро-інфлюенсери (від 10 000 до 50 000 підписників) можуть заробляти від $40 000 до $100 000 на рік, але це залежить від багатьох факторів.

Якщо ви любите соціальні мережі та регулярно створюєте контент, ви можете розглянути можливість створення своїх соціальних профілів, наприклад, в Instagram або TikTok. Якщо ви спеціалізуєтесь на нішевому ринку, наприклад, на освіті або подорожах, ви можете створювати більш специфічний контент і орієнтуватися на певних людей, звертаючись до їхніх больових точок.

Коли кількість ваших підписників зросте, ви можете почати експериментувати з різними типами контенту, щоб побачити, що сприяє більшій залученості, і спонсори почнуть надходити на ваш рахунок.

Незважаючи на те, що це один з найбільш креативних способів заробляти гроші в Інтернеті і перетворити його на справжній бізнес, вам знадобиться час, щоб закріпити результати. Крім того, на певних ринках існує висока конкуренція, тому краще спочатку провести дослідження.

Нижче ми перерахували деякі інструменти, які допоможуть вам у створенні контенту:

 • Дизайн: Canva, GIPHY
 • Аналітика: Hootsuite, Google Analytics
 • Відео: Ripl, Filmora9

Поки ви знаходите відповідні інструменти, ви повинні постійно оновлювати свій контент, щоб відповідати очікуванням ваших підписників. Крім того, важливо відповідати на коментарі ваших підписників та взаємодіяти з аудиторією, щоб створити атмосферу спільноти.

5. Завести блог

Потенціал доходу: Люди, які монетизують свій блог, можуть заробляти від $20 000 до $50 000 щорічно.

Якщо ви любите виражати себе у письмовій формі, ви можете стати блогером. Для створення успішного блогу набагато ефективніше орієнтуватися на конкретний нішевий ринок і аудиторію.

Якщо ви будете постійно публікувати якісний контент і застосовувати принципи SEO, ви зможете перетворити свій блог на справжній джерело доходу. Наприклад, ви можете додавати партнерські посилання до публікацій блогу, які мають високий трафік, або продавати рекламні місця іншим компаніям.

Для того, щоб створити такий бізнес в Інтернеті, потрібно присвятити йому час і зусилля. Але якщо у вас є творчий дух, цей безпечний простір для написання текстів може дати вам необхідну свободу.

Ось деякі системи управління контентом (CMS) для створення блогу з нуля, платні та безкоштовні:

 • WordPress: Безкоштовний план починається з обмежених функцій і не має користувацьких опцій. Найпопулярнішим планом для фрілансерів є Преміум з ціною $13,95/місяць.
 • Joomla: Ви можете почати безкоштовно, але незабаром вам потрібно буде оновитися, щоб отримати доступ до найкращих функцій. Річна вартість персонального пакету становить $99.
 • Ghost: Ціни варіюються в залежності від аудиторії, яку ви маєте. Наприклад, для аудиторії до 500 користувачів ціна становить $11/місяць.

Нарешті, вам потрібно буде придбати доменне ім’я у таких реєстрантів, як GoDaddy та Hostgator, щоб розмістити свій новий блог.

6. Створіть канал на YouTube

Потенціал доходу: В середньому YouTuber заробляє $18 за 1,000 переглядів оголошень і близько $5 за 1,000 переглядів відео. Однак остаточний дохід залежить від багатьох факторів.

Якщо ви більш впевнені в публічних виступах і маєте міцні навички розповіді історій, ви також можете створити канал YouTube, щоб заробляти гроші в Інтернеті. Знову ж таки, найкраще дотримуватися певної сфери, якщо ви хочете швидше завоювати авторитет і підписників, створюючи відео з інструкціями. Давайте розглянемо приклад:

Вам потрібно досягти порогу в 1 000 підписників, щоб приєднатися до партнерської програми YouTube. Тоді ви отримаєте доступ до Google Adsense, щоб почати заробляти на рекламі.

Зі збільшенням кількості підписників ви також можете почати отримувати бізнес-спонсорство для просування конкретних та актуальних продуктів/послуг для вашої аудиторії. Ви також можете запустити YouTube Ads і використовувати можливості YouTube SEO, щоб отримати більше трафіку. Якщо вам подобається все це, ось посібник з маркетингової стратегії YouTube для натхнення.

Ось веб-сайти, які вам слід перевірити, якщо ви вирішили заробляти гроші в Інтернеті як YouTuber:

 • Програма партнерів YouTube: Уважно прочитайте політику монетизації та рекомендації спільноти, щоб дізнатися, чи маєте ви право на участь у цій програмі.
 • YouTube BrandConnect: Ця програма допомагає бізнесу швидше співпрацювати з творцями на YouTube для поширення своїх повідомлень.

Загалом, ви повинні бути старше 18 років, щоб монетизувати свій канал YouTube. Однак інвестиції в технічне обладнання, таке як хороша камера, мікрофон та інструмент для редагування, мають важливе значення для розвитку вашого каналу та підтримки відмінної якості протягом тривалого часу.

7. Видати електронну книгу

Потенціал доходу: Ви можете заробляти в середньому від $5,000 до $8,000/місяць.

З розвитком самвидаву з’явилася можливість написати і опублікувати власну електронну книгу, щоб заробляти гроші в Інтернеті. Тож якщо вам подобається писати і розповідати історії, чому б не спробувати?

Для створення відшліфованої електронної книги, окрім письменника, вам знадобляться дизайнер і редактор, щоб гарантувати, що ваша електронна книга буде якомога кращою. Ви можете найняти фрілансерів, які допоможуть вам.

Потім ви можете подати її на платформу для самвидаву і зосередитися на її просуванні. Однак, перш ніж подавати її, перевірте політику роялті кожної компанії, щоб побачити ставку, яку ви отримаєте за кожен продаж.

Розглянемо деякі платформи для самовидавництва

 • Barnes & Noble Press: Вони пропонують спеціальний калькулятор для вимірювання вашої авторської винагороди. При публікації у B&N Press ви можете заробити 70% комісійних.
 • Amazon Kindle Direct Publishing: Ви можете заробити до 70% роялті від продажів.
 • Smashwords: Ви заробляєте 60% роялті, якщо ваша електронна книга продається через роздрібну торгівлю, або щонайменше 80%, якщо вони отримують її безпосередньо від Smashwords.
 • Apple Books For Authors: Вони надають авторам 70% роялті.

Перевірте вимоги обраної вами платформи та дотримуйтесь їхніх інструкцій, щоб успішно опублікувати свою електронну книгу. Поки у вас є міцний продукт з темою, яка хвилює читачів, ви можете змусити його працювати.

8. Займіться фрілансом

Потенціал доходу: В середньому до 5,000+ щомісяця, в залежності від ваших знань, досвіду та зусиль.

Стати фрілансером – один з найпопулярніших способів збільшити свій дохід. Це ще більш реально для професіоналів, які спеціалізуються на веб-розробці, копірайтингу, графічному дизайні або цифровому маркетингу, якщо назвати декілька з них.

Ви можете почати зі створення солідного портфоліо та приєднання до професійних соціальних мереж, таких як LinkedIn або Behance.

Ви також можете відвідати ці корисні веб-сайти, щоб знайти проекти, створені для вас:

 • Fiverr: Найкраще для веб-розробки, цифрового маркетингу та соціальних мереж
 • Toptal: Найкращий для розробки програмного забезпечення, фінансових експертів, менеджерів продуктів та проектів
 • Upwork: Найкращий для веб-дизайну, брендингу та програмування
 • Flexjobs: Найкращий для транскрибування, копірайтингу та контент-маркетингу

Як тільки ви потрапите в потік, запитайте своїх клієнтів, чи можуть вони залишити добрий відгук, щоб скористатися силою соціального доказу. Коли ви станете краще в цьому, ви можете почати збільшувати свої виплати і навіть взяти на себе зобов’язання працювати фрілансером повний робочий день, якщо бажаєте. Або ж ви можете просто розвиватися, виконуючи побічні роботи у вільний час, не дотримуючись довгострокового плану.

9. Створіть подкаст

Потенціал доходу: Приблизно 500-900 доларів за 10 000 завантажень за епізод. Цей діапазон може коливатися в залежності від партнерських продажів і підтримки аудиторії.

Ще одним чудовим варіантом для людей, які люблять розповідати історії з конкретними знаннями або журналістським чуттям, є подкастинг. Якщо це схоже на вас, створіть власне шоу на Spotify, Apple та Google Podcasts.

Знайдіть концепцію, яка вас захоплює, від музики до йоги та благополуччя, і виберіть відповідні теми, які приваблять вашу аудиторію. Також доцільно переглянути контент ваших конкурентів, щоб побачити, що вже в тренді, або заповнити прогалини. Ви можете йти сольно або запросити гостей, які можуть додати цінності вашому подкасту.

Але як саме ви отримуєте гроші за подкасти? Зазвичай ви заробляєте гроші на спонсорстві, партнерських посиланнях або підтримці безпосередньо від вашої аудиторії, використовуючи такі платформи, як Patreon.

Після того, як всі основні елементи будуть зібрані разом, створіть веб-сайт або RSS-канал на існуючих сайтах для розміщення вашого подкасту, і почніть просувати його в соціальних мережах, щоб отримати більше тяги.

Найкращі веб-сайти для розміщення подкастів

Якщо стати подкастером – це те, що вас приваблює, ось кілька сайтів хостингу для початку:

 • Buzzsprout
 • Captivate
 • Транзистор
 • RSS.com

Перевірте їх функції та ціни, щоб знайти найкращий план, який відповідає вашим потребам.

10. Диктор

Потенціал доходу: За даними Ziprecruiter, актори озвучування початкового рівня можуть заробляти від $13,500 до $31,999 на рік.

Ще один чудовий варіант для людей, які люблять розповідати історії, співати та мають акторську майстерність.

11. Стати е-репетитором

Потенціал доходу: Середня погодинна ставка для онлайн-репетиторів становить $18,30.

Під час пандемії робота з дому та електронне репетиторство стали життєво важливими, і багато вчителів почали використовувати програмне забезпечення для відеодзвінків, таке як TrueConf, Zoom та Meet, щоб спілкуватися зі своїми учнями. Це відкрило новий шлях до того, як вчителі та наставники можуть проводити репетиторство та навчання.

Тож якщо ви є експертом у певній галузі, чому б не поділитися своїми знаннями з іншими людьми? Від математики до іноземних мов та письма – знайдіть свою курку, що несе золоті яйця, і приготуйтеся поділитися своїми ноу-хау з ентузіастами-студентами.

Однак до цієї роботи слід ставитися з особливою ретельністю, адже ви працюєте безпосередньо з людьми. Підготуйте свої заняття заздалегідь, щоб задовольнити потреби слухачів.

12. Виконуйте мікро-роботи в Інтернеті

Потенціал доходу: Ви можете заробити до $100 за кожну мікро-роботу, в залежності від ваших зусиль.

Якщо ви шукаєте легкі підробітки, щоб час від часу заробляти гроші в Інтернеті, ви можете шукати мікро-роботи. Наприклад, транскрибування буде для вас надійним варіантом. Вам потрібно буде транскрибувати певні аудіо- або відеофайли протягом певного терміну. У більшості випадків, чим швидше ви наберете текст, тим більше грошей отримаєте.

Крім транскрибування, ви також можете розглянути інші відповідні мікро-роботи, такі як переклад, введення даних або редагування. Перше стосується носіїв мови або професіоналів з відповідною ліцензією, тоді як останнє – людей, орієнтованих на деталі та з організаторськими здібностями.

13. Продавайте свої речі в Інтернеті

Потенціал доходу: Залежить від товару, який ви продаєте, та його якості

Якщо ви хочете швидко заробити гроші і отримати їх авансом, розгляньте можливість продажу вживаних речей в Інтернеті. Від футболок до меблів – знайдіть всі акуратні речі, які вам більше не потрібні, і приготуйтеся їх віддати. Щоб переконатися, що ціна, яку ви запросите, буде гідною, знайдіть оригінальну ціну і знизьте її, виходячи з поточної якості.

14. Заповнити онлайн-опитування

Потенціал доходу: Діапазон варіюється в залежності від заповнених вами пунктів. Наприклад, за 30 опитувань на місяць ви можете отримати приблизно 150 доларів США.

Один з найпростіших способів заробити додаткові долари – це пройти онлайн-опитування. Багато компаній проводять маркетингові дослідження, щоб дізнатися думку споживачів перед запуском нового продукту.

Однак, цей метод не принесе вам великих грошей. Розглядайте його більше, якщо Вам потрібно заробити трохи кишенькових грошей у вільний час, оскільки оплата за одне опитування рідко перевищує $5. Більше того, іноді компанії надають учасникам подарункові картки або інші подібні заохочення замість цього.

Нарешті, уважно читайте інструкції до кожного опитування, оскільки можуть існувати демографічні обмеження, наприклад, за родом діяльності або місцем проживання. У більшості випадків віковий діапазон починається з 18 років, але можна знайти опитування, в яких приймають участь особи віком від 13 років і старше.

15. Тестові веб-сайти та додатки

Потенціал доходу: Якщо ви виконуєте кілька тестів на місяць, ви можете заробляти приблизно 140 доларів на місяць.

Ви технічно підкована людина з гострим оком на деталі? Тоді для вас є один чудовий підробіток, який ви не можете пропустити – тестування веб-сайтів.

Коротше кажучи, ви будете одним з перших людей, які зможуть користуватися новими додатками та веб-сайтами та ділитися відгуками для покращення їх функціональності та дизайну. Ціна за тест варіюється в залежності від методів, які використовують власники бізнесу і UX-фахівці. Наприклад, ціна зазвичай зростає, якщо ви берете участь у живих сесіях.

16. Продавайте свої фотографії

Потенціал доходу: На продажах без роялті ви можете заробити від $0,10 до $99,50. З розширеними ліцензіями ви можете заробити до $500.

Якщо ви любите фотографувати і маєте камеру з високою роздільною здатністю, ви можете розглянути можливість продажу фотографій на фотостоках. Дізнайтеся, які категорії користуються попитом, і зробіть кілька чудових відповідних знімків.

Ви також можете зробити те ж саме з відеоматеріалами для власників бізнесу, які хочуть купити стоковий контент для своїх кампаній, щоб заощадити гроші. Загалом, це чудовий спосіб отримувати пасивний дохід, просто займаючись своїм хобі.

17. Інвестуйте в акції

Потенціал доходу: 7-10% в середньому щорічно протягом тривалого періоду.

Якщо ви маєте підприємницький склад розуму і добре розбираєтеся в економіці, ви можете інвестувати в опціони на акції. Наприклад, ви можете перевірити опціони вашого роботодавця, щоб бути більш безпечними, або придбати акції інших компаній, якщо ви можете спрогнозувати збільшення вартості.

Однак, якщо ви не знайомі з цими операціями, краще уникати цього варіанту, оскільки ви можете втратити багато грошей, якщо щось піде не так. Якщо ви відчуваєте себе впевнено, ви можете відвідати веб-сайти біржових брокерів, таких як E*Trade та TD Ameritrade.

Вибір оптимального способу заробітку в Інтернеті

Ось короткий посібник про те, як вибрати правильну роботу в Інтернеті для вас:

 • Визначте бажаний дохід: Підрахуйте, скільки грошей ви хотіли б заробляти в Інтернеті, а потім виберіть відповідний для вас варіант.
 • Виберіть щось цікаве: Вам буде набагато легше займатися підробітком, який вам подобається, особливо якщо у вас вже є постійна робота. Вибирайте другу роботу, яка більше схожа на хобі.
 • Визначтеся зі своєю доступністю: Важливо також визначити свою готовність до роботи, перш ніж подавати заявку на підробіток, включаючи те, скільки зусиль ви хотіли б докласти до неї.
 • Остерігайтеся шахрайства: Відвідайте надійні платформи, такі як дошки оголошень про роботу, або джерела, згадані раніше, щоб переконатися, що ви отримаєте свої гроші.

Після того, як ви виконаєте ці кроки, ви будете готові отримати наступний підробіток і заробити хороші гроші в Інтернеті. 

Поширені запитання про те, як заробляти гроші в Інтернеті

Давайте розглянемо деякі з найпоширеніших питань про те, як заробити гроші в Інтернеті, і спробуємо на них відповісти.

1. Як я можу заробити гроші в Інтернеті відразу?

Ви можете продавати вживані речі, такі як одяг або меблі, щоб швидко заробити гроші. Крім того, у вас також є можливість пройти онлайн-опитування або протестувати веб-сайти/додатки, щоб швидко заробити трохи грошей.

2. Як я можу заробляти $100 в день в Інтернеті?

Є багато варіантів на вибір. Наприклад, ви можете створювати та продавати онлайн-курси, працювати фрілансером або стати віртуальним асистентом на неповний робочий день.

3. Як заробляти на власному сайті?

По-перше, ви можете продавати рекламні місця або розміщувати партнерські посилання у своєму контенті. Крім того, розгляньте можливість створення програм членства, пропонуючи передплатникам ексклюзивні пропозиції та ресурси.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.