Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Як визначити вагітність по животі?

Вер 14, 2023
Як Визначити Вагітність по Животу

Щоб поговорити про таке питання, спершу зазначу: вагітність – це особливий період у житті жінки. І хоча багато аспектів вагітності можна визначити самостійно, важливо пам’ятати про важливість консультацій з лікарем. Давайте докладніше розглянемо те, як можна спробувати визначити вагітність по животу.

Зміни форми живота

Звісно, кожна жінка індивідуальна, але в перші тижні вагітності живіт залишається практично незмінним. Проте, з часом живіт може ставати округлішим та твердішим.

Підвищена чутливість

Багато вагітних жінок помічають, що їх живіт стає більш чутливим до дотиків. Це пояснюється збільшенням кількості крові в організмі та ростом матки.

Рухи плода

Приблизно з 18-20 тижнів вагітності можна почути перші рухи плода. Це може бути почуття, наче «бурчання» в животі. Зазвичай, це є одним із найбільш очевидних знаків вагітності.

Лінія на животі

У деяких жінок може з’явитися темна лінія, що проходить від пупка до гребеня лобка. Ця лінія називається linea nigra та є досить поширеним явищем під час вагітності.

Як зробити тест на вагітність в домашніх умовах?

Знаючи, як важливо для жінки швидко та точно дізнатися про можливу вагітність, багато жінок намагаються визначити її ще до візиту до лікаря. В магазинах можна придбати готові тести на вагітність, але існують також популярні методи діагностики вагітності в домашніх умовах. Проте, слід розуміти, що домашні тести можуть бути не завжди точними.

1. Тест за допомогою збіжжевого чаю

 • Возьміть 2 столові ложки збіжжевого чаю та додайте їх в чашку.
 • Наповніть чашку гарячою водою та дайте настоятися 5-7 хвилин.
 • Якщо на дні чашки осела товстий шар від чаю – це може бути позитивним знаком. Проте, цей метод є дуже ненадійним.

2. Тест за допомогою соди

 • Возьміть 1-2 чайні ложки соди та додайте в чистий посуд.
 • Додайте до соди невелику кількість сечі.
 • Якщо сеча шипить або булькає, це може свідчити про вагітність.

3. Тест за допомогою оцту

 • Змішайте в однакових пропорціях оцет та сечу.
 • Якщо рідина змінила колір або осіла – це може бути позитивним знаком.

Попередження: Всі ці домашні тести на вагітність мають велику кількість помилок і не можуть гарантувати точного результату. Крім того, хімічна реакція може відбуватися з будь-якою рідиною, не обов’язково з сечею вагітної.

Визначення вагітності за допомогою термометра

Вагітність може впливати на багато фізіологічних параметрів жінки, і одним із таких параметрів є базальна температура (BT) – це температура тіла в спокої, вимірювана вранці перед будь-якою активністю. Хоча вимірювання базальної температури може допомагати у визначенні овуляції, цей метод також використовують для визначення вагітності.

Як вимірювати базальну температуру

 1. Виберіть термометр: Існують спеціалізовані термометри для вимірювання BT, але звичайний термометр також може бути використаний.
 2. Час вимірювання: Температуру слід вимірювати щодня вранці, найкраще в один і той же час, ще до вставання з ліжка і занять будь-якою активністю.
 3. Тривалість вимірювання: Вимірювання треба продовжувати протягом декількох хвилин, залежно від інструкцій термометра.
 4. Записуйте результат: Ведіть графік або щоденник, де ви будете записувати свої результати щодня.

Що шукати

 • Підвищення температури після овуляції: Після овуляції базальна температура зазвичай піднімається на 0,2-0,5°C і залишається на цьому рівні до початку наступної менструації.
 • Тривале підвищення: Якщо ваша температура залишається підвищеною на протязі 18 днів або більше після овуляції, це може бути позитивним індикатором вагітності.

Обережно!

 1. Точність: Вимірювання базальної температури є менш точним методом визначення вагітності порівняно із стандартними тестами на вагітність.
 2. Вплив зовнішніх факторів: Сон, стрес, хвороби, фізична активність і інші фактори можуть впливати на вашу базальну температуру.

Підсумок

Звісно, зазначені пункти можуть бути лише приблизними орієнтирами. Щоб отримати 100% підтвердження вагітності, краще звертатися до лікаря і робити відповідні медичні обстеження.