Чи завжди тривога – це погано? Поради для людей з тривогою, щоб краще орієнтуватися у своїх почуттях

Дівчина сидить

Експерти з психічного здоров’я розповідають, чи завжди тривога – це погано, і як люди з тривогою можуть краще орієнтуватися у своїх почуттях.

Для людей, які борються з тривогою, найважливіше розрізняти “сигнал” і “шум”. Чи є тривожність автоматичною, непотрібною поведінкою як реакція на певні тригери, які насправді не повинні викликати тривогу, чи це просто брак вибору стану, який можна легко вирішити за допомогою певних процедур і установок, або ж тривога походить з глибинного, інтуїтивного простору несвідомого, з глибинного відчуття “сигналу”, що, можливо, щось іде не в правильному напрямку?

Попередження, вказівка передається у формі “тривоги” або створює “тривожні стани”, такі як страх, нервозність тощо, як “сигнал”, щоб привернути свідому увагу людини до того, що щось дійсно рухається не в правильному напрямку і потребує негайної уваги. В інтерв’ю, психолог-консультант з відділу роботи з людьми WNS-Vuram, пояснила: “Тривога – це природне людське почуття страху або паніки, яке виникає, коли ми стикаємося з новим середовищем, завданням або викликом. Однак постійна і тривала тривога може завдати серйозної шкоди фізичному і психічному здоров’ю. На роботі тривога може впливати на людей на різних рівнях, як на особистому, так і на професійному, серйозно підриваючи їхній добробут і здоров’я. Оскільки не всі люди здатні ефективно справлятися зі стресом і тривогою на роботі, організації повинні вживати активних заходів для вирішення цієї проблеми”.

WNS-Vuram зазначила: “Нормалізація доступу до психічного здоров’я є важливим кроком у боротьбі зі стресом, тривогою та депресією на робочому місці. Пропонуючи системи підтримки, такі як доступ до сертифікованих консультантів у конфіденційній обстановці, можна ефективно вирішити проблеми психічного здоров’я. Організації також повинні пам’ятати про проактивні кроки, спрямовані на гуманізацію ролей, бізнес-функцій та обов’язків, щоб зробити роботу менш стресовою та якісною. Заохочення відкритого спілкування на роботі та створення зон комфорту, де люди можуть ділитися своїм досвідом без страху бути засудженими, може вирішити проблему тривожності на робочому місці”.

Ділячись своїм досвідом, Шивангі Тіварі Мішра (Shivangi Tiwari Mishra), генеральний директор Tattvan E Clinics, зазначила: “Тривожність – це один з найпоширеніших розладів, який найчастіше не діагностується або замовчується як тимчасова реакція на стресову ситуацію. Мало хто усвідомлює, що тривога не є поодиноким явищем і може супроводжуватися різноманітними фізичними симптомами, такими як запаморочення, прискорене серцебиття, біль у тілі, коливання настрою і навіть розлади травлення. На жаль, психічні розлади все ще вважаються табу на відкрите обговорення, не кажучи вже про постановку правильного діагнозу. Така необізнаність зберігається навіть у багатьох міських районах з високим рівнем грамотності та пристойною інфраструктурою охорони здоров’я, не кажучи вже про сільську Індію, де обізнаність щодо багатьох психічних розладів є мінімальною”.

Вона порекомендувала: “Правильний шлях до цього – звернути увагу на своє тіло, зрозуміти, чи ви відчуваєте миттєву тривогу, чи вона супроводжується кількома іншими основними симптомами. Що стосується сільської місцевості, то хорошим початком може стати краща поінформованість та доступність лікарів-спеціалістів за допомогою телемедицини та електронних клінік. Це дозволить пацієнтам отримати належну консультацію та лікування, не виходячи з дому. За умови належної уваги та обізнаності, деякі психічні розлади, такі як тривога, депресія та панічні атаки, які залишаються недіагностованими, можна лікувати за допомогою телемедицини, особливо в сільській місцевості, де бракує лікарів-спеціалістів, які могли б навіть діагностувати ці захворювання”.

За словами Харіні Рамачандран, співтворця технології Excellence Installations та співзасновника Antano & Harini, Legacy Accelerators, “Якщо тривожність виникає з простору “відсутності вибору” або автоматичного відчуття нервозності, страху, занепокоєння і т.д. у певних тригерах, то людині просто потрібно отримати Capability Installations, щоб розібратися з цим буквально за лічені хвилини. Capability Installations дає людині миттєвий вибір стану і допомагає зробити нові надихаючі та корисні стани доступними для цієї людини на вимогу, щоб вона більше ніколи не відчувала тривоги в подібних ситуаціях. Це надзвичайно потужний, ефективний і негайно вирішуваний метод. Якщо тривога діагностується як така, що походить з простору “сигналу”, то це вимагає індивідуальної консультації про те, що це насправді є сигналом, і що людина має зробити, щоб реорганізувати свою екосистему, або якісь рішення, які вона прийняла, і правильна діагностика та їх реалізація також виправляє це”.

Вона додала: “Підготовлений фахівець з інсталяції Excellence з інтуїцією передбачуваного інтелекту точно розрізняє для конкретної людини, який з двох видів тривоги це – сигнал чи шум. Кожного разу, коли ми працювали з людьми, які боролися з тривогою будь-якого типу, людина поверталася з негайними, а також стійкими, довгостроковими рішеннями, які ставали вродженими під час консультацій та процесу впровадження. Ми виявили, що цей підхід є найшвидшим і найефективнішим серед тисяч людей з різних вікових груп з різним рівнем тривожності, включаючи надзвичайно важкі випадки, які, можливо, навіть десятиліттями приймали ліки до того, як отримали інсталяцію Excellence. Важливо розуміти, що тривога – це не хвороба, і що тривога дуже часто слугує корисній меті. Найчастіше це спосіб несвідомого звернути нашу увагу на певні речі, і це мова спілкування. Ключ у тому, щоб виявити правильні патерни та повідомлення і зробити правильні зміни, а не просто “закрити вісника”!”

Кірова Єва

Кірова Єва