Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Йога покращує загальний стан здоров’я серцево-судинної системи

Січ 14, 2023
yoga

Тримісячне пілотне дослідження, проведене за участю пацієнтів, які страждають на гіпертонію, показало, що додавання йоги в регулярний режим тренувань допомагає серцево-судинному здоров’ю і самопочуттю і є набагато більш ефективним, ніж вправи на розтяжку, повідомляє Medical Xpress.

Дослідники набрали 60 осіб з раніше діагностованим високим кров’яним тиском і метаболічним синдромом для участі в програмі тренувань. Протягом тримісячного втручання учасники були розділені на дві групи, які виконували 15 хвилин структурованої йоги або розтяжки на додаток до 30 хвилин аеробних тренувань п’ять разів на тиждень. Дослідники вимірювали артеріальний тиск, антропометричні показники, рівень високочутливого С-реактивного білка, глюкози та ліпідів, а також показники Фрамінгемського та Рейнольдського ризиків. На початковому етапі між групами не було значної різниці за віком, статтю, рівнем куріння, індексом маси тіла, систолічним та діастолічним артеріальним тиском у стані спокою, частотою серцевих скорочень у стані спокою та пульсовим тиском.

Через три місяці дослідники спостерігали зниження систолічного та діастолічного артеріального тиску у стані спокою, середнього артеріального тиску та частоти серцевих скорочень в обох групах. При цьому систолічний артеріальний тиск знизився на 10 мм рт.ст. при заняттях йогою проти 4 мм рт.ст. при розтяжці. Йога також сприяла зниженню частоти серцевих скорочень у стані спокою та 10-річного серцево-судинного ризику, оціненого за шкалою Рейнольдса.

Дослідники підкреслюють, що хоча було доведено, що йога приносить користь пацієнтам з гіпертонією, механізм, що викликає цей позитивний ефект, ще не вивчений. Дослідження просто показує, що користь йоги не може бути віднесена до простого розтягування Провідний дослідник Пол Пуар’є, доктор медичних наук, доктор філософії, Квебекський інститут серця і легенів – Університет Лаваль, пояснив: “Це дослідження надає докази додаткового нефармакологічного варіанту терапії для зниження серцево-судинного ризику і контролю артеріального тиску у пацієнтів з високим кров’яним тиском, в рамках програми первинної профілактики фізичних вправ”.

“Як спостерігалося в декількох дослідженнях, ми рекомендуємо пацієнтам спробувати знайти фізичні вправи і зняття стресу для управління гіпертонією і серцево-судинними захворюваннями в будь-якій формі, яку вони вважають найбільш привабливою. Наше дослідження показує, що структуровані практики йоги можуть бути більш здоровим доповненням до аеробних вправ, ніж просто розтяжка м’язів”, – додав він.