Про користь плавання

Плавання

Плавання – це одне з небагатьох фізичних занять, яке не має протипоказань за віком або станом людини. Усі ми любимо поніжитися в теплій воді. Хтось віддає перевагу відкритим водоймам, інші віддають перевагу плаванню в закритих басейнах. Але в будь-якому разі користь від плавання неоціненна. Плавання покращує роботу серцево-судинної системи, зміцнює наші м’язи, благотворно впливає на роботу внутрішніх органів і наш емоційний стан. Плавання також продуктивно знімає стрес, розслабляє наш організм, знімає втому, підвищує еластичність шкірних покривів. Опір води діє подібно до досвідченого масажиста – він ефективно працює з усіма м’язами нашого тіла.

Популярне плавання ще й тому, що воно не потребує значних матеріальних витрат. У літні дні можна скупатися в річці, озері або в морі. А взимку в нашому розпорядженні закриті басейни, які можна відвідувати у зручний для себе час. Потрібно лише отримати дозвіл від медичного працівника та прихопити з собою рушник і купальний костюм.

Через доступність і позитивний ефект плавання є надзвичайно популярним у всіх верств населення. Але медичні працівники відзначають ще й лікувальний вплив плавання на цілу низку захворювань. Водні процедури та активний відпочинок на воді дають лікувальний ефект при гіпертонічній хворобі, проблемах із хребтом, остеохондрозі, варикозному розширенні вен, при болях у суглобах.

Завдяки фізичним навантаженням, які ви отримуєте у воді, ви обов’язково почуватиметеся краще, міцніше спатимете вночі та будете в прекрасному настрої. Крім усього цього плавання дає змогу привести в тонус усі групи м’язів, що позитивно позначиться на фігурі. Через опір води під час плавання ми витрачаємо більше калорій на подолання значно меншої відстані, ніж на повітрі. Саме тому боротьбу із зайвими кілограмами та гіподинамією найкраще проводити у водному середовищі. За годину, проведену у воді, можна скинути до 500 калорій. Прохолодна вода стимулює активніший рух крові та прискорення метаболічних процесів. Тому запаси зайвого жиру під час водних процедур знижуються більш ефективно.

Неважливо, який з видів плавання припаде вам більше до душі – це може бути неспішне подолання невеликих дистанцій або активні тренування на час. Будь-яке перебування у воді благотворно позначається на роботі нашого організму і дає відпочинок нашому хребту.

Людство прагнуло до води з найдавніших часів. Спочатку люди наслідували тварин, які долали водні перешкоди. Потім стали самі активно використовувати воду для переміщення і тренувань. Найперші наскельні малюнки, на яких зображені люди, що купаються, вчені відносять до 4000 років до нашої ери. Відтоді мало що змінилося, якщо не брати до уваги моду на купальні костюми. Помірне фізичне навантаження, яке отримує плавець, корисне і малим дітям, і особам досить похилого віку.

Кірова Єва

Кірова Єва