Як підтримати здоров’я кишечника на Різдво

Діагностика кишечника

Чи знали ви, що близько 70% вашої імунної системи знаходиться у вашому кишечнику? Таким чином, якщо ви шукаєте способи зберегти здоров’я свого травлення або просто підтримати імунітет протягом зими, ці поради для вас.

Вам не обов’язково повністю відмовлятися від поблажок, щоб добре почуватися у святковий період. Однак, запровадивши деякі з цих практик заздалегідь, ви можете надати додаткову підтримку здоров’ю свого кишечника і, сподіваємось, уникнути надмірного травного дискомфорту.

5 порад для підтримки здоров’я кишечника

  1. Hara hachi bu

Це один з моїх улюблених принципів здоров’я! Це японська приказка, яка дослівно перекладається як “їжте, поки не наїстеся на 80%”. Переїдання може спричинити додаткове навантаження на травну систему, що може призвести до таких симптомів, як здуття живота, тому намагайтеся зосередитися на тому, щоб насолоджуватися моментом і їжею, їсти тільки тоді, коли ви голодні, і зупинятися, коли ви задоволені. Це дозволить вашій травній системі працювати ефективно, тому ви з меншою ймовірністю будете відчувати дискомфорт.

  1. Їжте зелень

Зелені овочі, такі як шпинат, капуста і броколі, багаті на клітковину, яка необхідна для підтримки здоров’я кишечника. Деякі овочі, такі як капуста, можуть запропонувати додаткові пробіотичні переваги при ферментації та перетворенні на квашену капусту – чудову приправу до різноманітних страв.

  1. Обережно з алкоголем

Споживання занадто великої кількості алкоголю може вплинути на склад і різноманітність бактерій у вашому кишечнику – тому не забувайте контролювати себе! Цікаво, що тип алкоголю, який ви вживаєте, може по-різному впливати на здоров’я кишечника. Дослідження показують, що помірне споживання червоного вина позитивно впливає на кишкові бактерії (ймовірно, через вміст поліфенолів), тоді як інші алкогольні напої, такі як джин, знижують рівень корисних бактерій.

  1. Не забувайте рухатися

Заняття фізичною активністю, будь то ходьба, їзда на велосипеді, домашні тренування або навіть прибирання будинку, мають ряд переваг для здоров’я, починаючи від втрати ваги і закінчуючи зняттям стресу. Дослідження пов’язують більш високий рівень фізичної активності зі збільшенням мікробного різноманіття в кишечнику, причому у здорових людей спостерігається більша кількість бутирату, корисної для здоров’я кишечника коротколанцюгової жирної кислоти.

  1. Знайдіть час, щоб розслабитися

Доведено, що надмірний рівень стресу зменшує різноманітність мікрофлори кишечника, а також впливає на корисні види бактерій, такі як лактобактерії. Візьміть собі за звичку щодня приділяти трохи часу для себе і використовувати техніки релаксації, такі як глибоке дихання, медитація і усвідомленість.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.