В скільки годин треба лягати спати

В скільки годин треба лягати спати

Найкраще лягати спати, щоб не було проблем з серцем? Між 22:00 та 23:00 годиною!

Про це свідчать результати дослідження, яке продемонструвало зв’язок між тривалістю сну та ризиком серцево-судинних захворювань.

Як пов’язаний ваш сон і серцево судинна система

Здоров’я сну є важливим фактором загального благополуччя людини. Зростає кількість доказів того, що поганий сон пов’язаний з підвищеним серцево-судинним ризиком, особливо для жінок.

У зв’язку з цим було проведено дослідження, опубліковане в European Heart Journal Digital, в якому розглядалася вибірка з понад 88 000 осіб (58% жінок і 42% чоловіків) у віці від 43 до 79 років, і спостерігався зв’язок між часом початку сну і серцево-судинними захворюваннями. За кожним з них спостерігали протягом одного тижня, в період з 2013 по 2015 рік, за допомогою акселерометра, який носили на зап’ясті.

Приблизно через 5-6 років після повідомлення інформації у 3,58% людей розвинулася серцево-судинна хвороба.

З огляду на цих людей і час, в який вони лягли спати, це було видно:

  • хто засинав опівночі або пізніше, мали на 25% вищий ризик розвитку серцево-судинних захворювань;
  • хто до 10 вечора, мали на 24% вищий ризик;
  • ті, хто заснув між 23:00 і північчю, мали на 12% вищий ризик, ніж ті, хто заснув протягом попередньої години.

Оптимальний час відходу до сну

У дослідженні зроблено висновок, що ідеальний час відходу до сну – між 22:00 та 23:00, оскільки він пов’язаний з меншим ризиком розвитку серцевих захворювань, порівняно з тими, хто засинає до або після цього часу.

Організм фактично керується 24-годинним біологічним годинником, який називається циркадним ритмом, що регулює фізичне та психічне функціонування. Порушення цього чергування сну і неспання призводить до несприятливих наслідків, таких як зниження якості сну, зміна температури тіла, підвищення артеріального тиску, атеросклероз – всіх біологічних механізмів, які підвищують серцево-судинний ризик.

Таким чином, занадто ранній або (особливо) занадто пізній відхід до сну негативно впливає на здоров’я, причому негативний ефект залежить не від кількості сну, а від часу, в який людина засинає.

Чому жінки більш схильні до ризику?

Причина в тому, що з віком і менопаузою жінки схильні до більш важкого сну саме через прогресуюче зниження гормонів естрогенів, а це призводить до більшої схильності до серцево-судинних подій, набагато більшої, ніж у їхніх колег-чоловіків.

Збережіть здоров’я серця правильним відпочинком

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в усьому світі, щороку від них помирає 18,6 мільйона людей.

Профілактика та мінімізація факторів ризику, що піддаються модифікації, шляхом зміни способу життя (в тому числі сну), стали найбільш ефективним способом вирішення цього значного глобального виклику.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.